Депутат Людмила Буймістер прокоментувала інформацію про своє можливе виключення з фракції Слуга народу.

В ефірі телеканалу Україна 24 вона розповіла, що дізналася про це зі ЗМІ.

“Я, як і вся країна, читаю новинні стрічки, коли вони з’являються після брифінгів пана Арахамії або пана Корнієнка. Але зі мною особистих розмов не було”, – зазначила нардеп.

За словами Буймістер, під час виїзного засідання “слуг народу” у Трускавці їй “вдалося пару хвилин переговорити з президентом, який не знав про наміри Давида Арахамії виключити мене з фракції”.

“Ми домовилися про те, що ми зустрінемося, і я розповім не тільки, чому я голосувала червоною кнопкою по важливому законопроекту…я дам йому механізми в рамках закону. Так, вони будуть трохи складніше і трохи довше процедурно, але вони точно будуть законними і допоможуть зацементувати той результат боротьби, якого хоче досягти пан Зеленський. Він сказав, що ми найближчим часом знайдемо час, і я зараз чекаю підтвердження такої зустрічі”, – повідомила вона.

Напередодні звилась заява про те, що Фракція “Слуга народу” має намір виключити народного депутата Людмилу Буймістер за те, що проголосувала проти прийняття закону про олігархів.

Про це повідомив на брифінгу глава партії Олександр Корнієнко.

За його словами, для депутатів, які не підтримують відставку Разумкова, ніяких наслідків не буде.

“Нічого ні з ким не буде. Думаю, ми це обговоримо всередині фракції – як фракція до цього поставиться, як партія… Якщо депутати публічно готові сказати, що йдуть своїм шляхом, то було б чесно визначатися і йти іншим політичним шляхом”, – сказав Корнієнко.

Він зазначив, що зараз на порядку денному фракції лише одна кандидатура на вихід.

“Це депутатка, яка не голосувала за закон про олігархів, точніше голосувала червоною кнопкою, і це є “червоною лінією”. Це Людмила Буймістер, мажориратниця по Києву. Виключення її з фракції, як і її самостійний вихід, не приведе до складання мандату. Думаю, що це питання теж потрібно ставити до порядку денного”, – підкреслив глава партії.

Варто також нагадати, що Проєкт Закону про запобігання загрозам національній безпеці, повʼязаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів), був ухвалений у другому читанні 279 голосами

Про це свідчать результати поіменного голосування народних депутатів за законопроєкт №5599.

Єдиним представником фракції монобільшості “Слуга народу”, який проголосував проти президентського законопроєкту, стала Людмила Буймістер. У першому читанні “слуга”, яку вважають “людиною бізнесмена Сергія Тарути”, також голосувала проти.

Загалом, “слуги” дали 229 голосів “за”. 10 провладних депутатів були відсутні, а ще чотири не голосували.

Жодного голосу за законопроєкт не дали фракції ОПЗЖ, “Європейська Солідарність” і “Батьківщина”. Натомість “Голос” дав 11 голосів. Тобто одразу можна зробити висновок про те, яку сторону зайняла Буймістер в Раді і в чиїх інтересах голосує. При чому т.зв. “антиолігархічний закон” підтримали члени новоствореного обʼєднання “Справедливість” на чолі з Юлією Клименко.