Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив про те, що в уряді і в ДК “Нафтогаз” впевнені в успішності переговорів з МВФ з приводу держрегулювання цін на газ для споживачів.
Про це він заявив в інтерв’ю виданню “Інтерфакс”.
Консультації, за його словами, ведуть постійно.
“Звичайно, [місія] буде очікувати виходу кінцевого документа, щоб переконатися, що ми дійсно повертаємося до тарифного регулювання. Я впевнений, що місія МВФ завершить свою роботу в Україні і ми будемо рухатися з ними далі так, як і планували”, – сказав Шмигаль.
Він підкреслив, що обмеження ціни на газ буде тимчасовим і вводиться “в зв’язку з існуючими перекосами на ринку”, але не є поверненням до режиму спецзобов’язань, від якого Україна відмовилася в рамках програми поточної співпраці з МВФ stand by.
Крім того, Шмигаль сказав, що з МВФ обговорювали можливість переходу від місячного контракту на поставку газу для споживачів до річного як контрактом за замовчуванням, так як ті нібито звикли до фіксованого тарифу.
“Ці аргументи також сприйняті Фондом. З ними також спілкувався “Нафтогаз” і запевнив, що ні покладання спеціальних обов’язків не відбувається, ні неринкові механізми ми не використовуємо. Тому вважаю наше співробітництво абсолютно конструктивним”, – заявив прем’єр.
Цукерка від уряду не заспокоїть протести, впевнені експерти. Кожен день на площі в містах виходять українці з вимогою припинити тарифний геноцид. А в інтернеті вже звучать заклики не платити за комуналку з 1 лютого. Більш того, активісти навіть об’єдналися в координаційну раду з тарифної боротьби.
“Є держава, завдання якого вирішувати проблеми своїх людей. Але протягом останніх шести років люди в державі зіткнулися з процесами, які призвели до збіднення, руйнування українських сімей, до їх виїзду за кордон і так далі. А держава повинна подбати про те, щоб громадяни не були за межею бідності, і продавати їм товари, наприклад газ, за мінімальною, лояльної ціною. І нормальна б держава подивилася, скільки добувається газу, як він витрачається, скільки споживають люди – на їжу і опалення. За 2020 рік видобули близько 22 млрд кубометрів, на людей витрачається 15 млрд кубів, значить держава повинна український газ направити людям. Собівартість українського газу – 3 грн за куб, 2 грн – податки. І якщо зробити тариф 3,50 грн за куб, то 50 копійок має йти на розвиток газовидобування. Але цього не роблять, тому що людина Порошенко, глава НКРЕКП Вовк, оголосив, що немає сенсу продавати український газ дешево, коли його можна продати дорого. Ось це і є антидержавина, барижна політика, яку сьогодні підхопили Зеленський і його уряд. Український газ йде власникам облгаззбутів, теплокомунальним монополіям за низькою ціною, а нам продається за ціною, нібито прив’язаною до Європи. Нам вселяють думку про те, що ми газ купуємо в Європі і повинні його там купувати “, – говорить глава “Публічного аудиту” Максим Гольдарб в коментарі виданню” Вести “.