У зв’язку з катастрофою українського літака “Тегеран-Київ” авіакомпанії МАУ, збитого іранською системою ППО із заявою виступив прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.

Олексій Гончарук заявив про те, що сім’ям загиблих в авіакатастрофі виплатять по 200 тис. гривень, що становить понад 8 тис. доларів США. Повідомляється, що у цій ситуації основну частку в компенсації повинен на себе взяти Іран.

“Уряд виплатить родинам загиблих в авіакатастрофі в Ірані по 200 тисяч гривень допомоги та проконтролює належне здійснення страхових виплат відповідно до Монреальської конвенції. Страшний біль від трагедії ніколи не мине. Ми щиро співчуваємо родинам і близьким загиблих. Держава надасть всебічну підтримку і допомогу, зокрема юридичну та фінансову. Крім того, авіакомпанія МАУ відповідно до колективного договору здійснить виплати родинам членів екіпажу. Наші дипломати вже працюють за всіма методами, які є в міжнародному правовому полі, щоби домогтися компенсацій від іранської сторони. Розумію, що жодні компенсації не втамують цього болю, але Україна відстоює справедливість”, – йдеться у повідомленні

Уряд взяв на себе обов’язок проконтролювати належне здійснення страхових виплат відповідно до Монреальської конвенції. Крім того, МАУ, згідно з договором, здійснить фінансові виплати сім’ям членів екіпажу.