На полях інавгураційного саміту “Кримської платформи” президент України Володимир Зеленський провів переговори з президентом Республіки Польща Анджеєм Дудою.

Дуда привітав Україну з успішним проведенням першого саміту Кримської платформи та значною кількістю учасників, що є ще одним свідченням того, що проблема окупації Криму залишається на порядку денному міжнародної спільноти.

Президент України Володимир Зеленський запропонував своєму польському колезі Анджею Дуді спільно протидіяти завершенню будівництва”Північного потоку-2″. Лідери також обговорили перспективи співпраці в енергетичній сфері.

За словами Анджея Дуди, під час майбутнього головування в ОБСЄ, Польща планує активно порушувати питання відновлення територіальної цілісності та суверенітету України.

“Проєкт “Північний потік-2″ ми розглядаємо насамперед як загрозу безпеці. Тому ми повинні спільно працювати над тим, щоб не допустити його запуск”, – сказав Зеленський в ході зустрічі з Дудою.

Лідери держав також обговорили перспективи співробітництва в енергетичній сфері, зокрема спільні проекти щодо диверсифікації постачання енергоносіїв.

Володимир Зеленський виступив з ініціативою розвитку спільних інфраструктурних проектів, зокрема запуску швидкісного потяга між Києвом та Варшавою, що кореспондуватиметься зі співпрацею країн у межах ініціативи “Тримор’я”.