Ситуація на Куп’янському напрямку дещо стабілізувалася, але там все ще спостерігається кілька тривожних чинників.

Про це повідомив військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив”, полковник запасу ЗСУ Костянтин Машовець. 

За його словами, у російських окупантів на Куп’янському напрямку вагома перевага в артилерії (насамперед – у засобах артрозвідки та коригування, а в другу – у кількості боєприпасів, які противник там накопичив і зараз дуже активно витрачає). 

Крім того, у рф достатньо резервів на цьому напрямку, принаймні, в районі Сватового та південніше, якими він може посилювати свої передові підрозділи, а також порівняно високий рівень бойового управління та взаємодії. 

Костянтин Машовець також пояснив, що у наших захисників дуже слабка ППО поля бою, тому противник має можливість застосовувати свої БПЛА різного типу та призначення, особлива проблема — ті, що коригують вогонь артилерії супротивника. 

“Є ще кілька цікавих “подробиць”, але це не для публічного обговорення. На даний момент, передові підрозділи противника, судячи з усього, відійшли з району с.Надія та району на південний захід від с.Новогорівка, що, певною мірою, розрядило ситуацію. Але я навіть не на хвилину не сумніваюся, що це була лише “перша серія”, так би мовити, “проба пера”…”, – додав військовий оглядач. 

В той же час екскомандир роти батальйону Айдар Євген Дикий в інтерв’ю одному з українських ЗМІ розповів про небезпеку для українського контрнаступу на харківському напрямку. 

«Там дуже важко. І там є реальне просування орків. Вони все ж там перейшли річку, закріпилися на плацдармі. Намагаються цей плацдарм розширити і розрізати фактично наше угруповання на два. Чому це відбувається, чому це їм вдається? Бо там вони зібрали приблизно 100-тисячне угруповання», — розповів Дикий, нагадавши, що на початку повномасштабного російського вторггнення в Україну у ньому брало участь 180 тисяч військових. 

«100-тисячне угруповання — це дійсно дуже багато, це дуже серйозно. Його дуже важко стримувати. А стримують його там поки що лише ті частини, які там до цього і стояли, причому включно з частинами тероборони. Там навіть не так багато механізованих бригад, а всі, що є, — це, м’яко кажучи, не „свіжі“, а ті, хто там воюють фактично півтора року», — зазначив екскомандир роти батальйонуу Айдар. 

Він пояснив, що ключовий напрямок наступу ЗСУ — південь, і для росіян не секрет, що для наступу Україна задіяла поки що лише половину накопичених резервів. Тому головне завдання російських генералів на харківському напрямку — відтягнути українські резерви з півдня. 

«Я не думаю, що вони навіть у теорії собі припускають, що вони зараз підуть на Харків. Навіть їхню так звану програму мінімум — вийти на річку Оскол, облаштувати лінію фронту по Осколу і таким чином контролювати Куп’янськ-Вузловий, — я думаю, вони теж розуміють, що ми їм цього не дамо. Але в них стоїть задача: змусити нас перевести туди хоча би кілька бригад із тих, які готувалися до наступу. І наразі ми поки від цього утримуємося, наразі туди ніхто не кидає ці свіжі резерви, підготовлені частини. Зараз поки є наказ триматись тим частинам, які там уже давно стоять. Та можливо, що цей ресурс дійсно вичерпується, можливо, доведеться кидати якісь резерви», — сказав Дикий. 

Екскомандир роти батальйону Айдар висловив сподівання, що українських резервів в такому разі вистачить «і закрити там дірку, і продовжувати те, що ми зараз робимо».