Ситуація на лівобережжі Херсонської області зараз безпосередньо має зв’язок із подіями у Запорізькій області. 
 
Про це у своєму телеграм-каналі розповів військовий експерт Олександр Коваленко.  

На сьогоднішній день угруповання російських окупаційних військ “Дніпро” має чисельний склад порівнянний зі 100 БТГр. Їх потенціал це: танків-170, ББМ – 570, артилерія – 300, РСЗВ – 18. Дані підрозділи мають одну з найбільших недокомплектацій по ряду позицій у зоні бойових дій. 

Але при цьому дане угруповання не демонструє підготовки до “жесту доброї волі”. Більш того, підрозділи 34 ОМСБр та 3 МСБ 205 ОМСБр отримали техніку для доукомплектування. 

 “Справа в тому, що на лівобережці вони знаходяться одночасно у відносній безпеці, а й як на вулкані. Даний парадокс обумовлений тим, що від контрнаступу ЗСУ окупанти захищені Дніпром, природною перепоною через яку контрнаступати може і невигідно. Але, маючи таку природну лінію оборони та захист, російські окупаційні війська на лівому березі як на долоні для нашої артилерії. І саме з цієї причини частину їхніх підрозділів було виведено за 20-кілометрову зону від Дніпра і навіть глибше. Але це ще не все, адже є хитка логістика”, – зазначив експерт. 

Уявімо собі, якусь активізацію ЗСУ у Запорізькій області. І якщо ця активізація призведе до деокупації, наприклад, Новоолексіївки та виходу ЗСУ до адміністративного кордону Криму, то лівобережне угруповання опиниться в цікавому становищі. 

Фактично, для окупантів на лівобережці відразу підвищуються ризики опинитися в оперативному оточенні, яке поступово звужуватиметься до тактичного оточення. А це щонайменше 25-30 БТГр в оточенні. Командування РФ не може собі дозволити такі втрати 400-ми.