Канада та Нідерланди погодилися щодо необхідності продовжувати підтримку України.

Міністерка закордонних справ Канади поговорила з новопризначеним очільником МЗС Нідерландів. Під час розмови політики зачепили й тему України.

Мелані Джолі вперше поговорила з Вопке Хоестра після його призначення. Міністри наголосили на важливості й далі підтримувати Україну.

“Міністри обговорили підтримку України та родичів PS752 (загиблих в авіакатастрофі МАУ під Тегераном – ред.), а також стримування вибіркових ув’язнень й інші питання”, – мовиться у повідомленні.

Зазначимо, що лідер найбільшої опозиційної Консервативної партії Канади Ерін О’Тул заявив, що агресивні пропозиції Росії щодо розподілу сфер впливу мають бути відхилені.

“Російські пропозиції призведуть лише до одного: посилення російської агресії в Україні та Східній Європі… Капітуляція перед президентом Путіним не може навіть обговорюватися. Саме тому канадські консерватори закликають Джастіна Трюдо невідкладно працювати із союзниками по НАТО й однозначно відхилити ці пропозиції”, – заявив він.

Водночас, за його словами політика, для підтримки України “слід робити більше”.

“Аби зупинити президента Путіна, Канада мусить показати силу та стояти пліч-о-пліч з Україною та іншими східноєвропейськими союзниками”, – заявив політик.

В свою чергу, у білому домі повідомили, що подальший розвиток подій у ситуації навколо України залежить від кремлівського керівництва, яке має обрати або шлях ескалації та санкцій, або ж продовження дипломатичних переговорів.

Про це заявила в п’ятницю під час брифінгу в Вашингтоні речниця Білого дому Джен Псакі.

“Це залежить від президента Путіна й Росії, щоби визначити, яким буде подальший шлях. Ми готові незалежно від того, яке рішення вони приймуть”,– зазначила офіційна представниця адміністрації.

Вона підкреслила, якщо в Кремлі вирішать вторгнутися в Україну, “це матиме економічні наслідки, які вийдуть далеко за межі тих, що мали місце 2014 року». Якщо ж у Москві погодяться брати участь у дипломатичних контактах і переговорах, «ми дуже відкриті до цього, і сподіваємося, що вони так і зроблять”, підкреслила речниця Білого дому.

“Але в кінцевому підсумку це вибір, який повинні зробити вони”, – наголосила Псакі.

Нагадаємо, що цього тижня відбулися переговори з російською стороною у форматах Діалогу зі стратегічної стабільності США-РФ в Женеві й засідання Ради НАТО-Росія в Брюсселі. Крім того, 13 січня відбулося засідання Постійної ради ОБСЄ у Відні.