На окупованому Донбасі стався витік хімікатів. Українська розвідка вважає, що це може бити використано як привід для вторгнення Росії.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Facebook Головного управління розвідки Міноборони.

За даними розвідки, окупанти втратили контроль над хімікатами, які завозяться з Росії.

“За інформацією військової розвідки України, 14 січня до окупованої російськими військами Горлівки на ПАТ “Концерн Стирол” доставлено ємності з аміаком, з яких через порушення герметичності відбувається витік в повітря отруйних речовин”, – йдеться в повідомленні.

ГУР вважає, що ця техногенна катастрофа може бути використана для того, щоб звинуватити Україну в застосуванні отруйних хімічних речовин. У свою чергу, це може стати приводом для розширення російської збройної агресії.

Раніше міністр оборони Росії Сергій Шойгу стверджував, що американські приватні військові компанії нібито готують провокацію на Донбасі. Причому, із застосуванням хімікатів.

“Для здійснення провокацій до міст Авдіївка і Красний Лиман доставлені резервуари з невстановленими хімічними компонентами”, – заявив він на розширеному засіданні колегії Міноборони за участю президента РФ Володимира Путіна.

За його словами, на Донбас нібито прибули близько 120 представників американських ПВК, які тренують український спецназ.

Раніше повідомлялося, що Росія готується до вторгнення в Україну, якщо переговори про так звані “гарантії безпеки” проваляться. За кілька тижнів до нападу російські військові влаштують провокації.