В уряді пропонують значно посилити відповідальність для тих українців, які досі не підписали договори з компаніями, що займаються утилізацією відходів.

Якщо зараз в Адміністративному кодексі за таке можна отримати штраф у межах 170-340 грн. То за новим порядком аналогічний проступок обійдеться порушникові 510-850 грн. Відповідні пропозиції містить законопроект, опублікований на сайті Міністерства регіонального розвитку для ознайомлення.

Слід зазначити, що сам документ має набагато більш серйозні цілі. Чиновники з його допомогою хочуть відновити роботу державної житлово-комунальної інспекції, яку уряд ліквідував у березні 2011 року. З тих пір, йдеться в пояснювальній записці до документа, влада практично втратили контроль за сферою ЖКГ як в частині якості послуг, які надаються українцям. Так і в частині тарифоутворення.

Госжилкоминспекция повинна буде контролювати дотримання громадянами зазначеної «сміттєвої» норми. Вона ж отримає право виписувати штрафи людям за «ухилення від укладення договору про надання послуг з поводження з побутовими відходами».