Проти нардепа від «ОПЗЖ» та медіавласника Вадима Столара Офіс генпрокурора порушив три кримінальні справи. Про це повідомили у відповіді Офісу генпрокурора на запит «Детектора медіа».

Провадження відкриті через «протиправну діяльність, спрямовану на фінансування тероризму, легалізацію майна, отриманого злочинним шляхом та ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах».

Як повідомляється, провадження відкриті після відповідного звернення ГО «Центр медіарозслідувань “Булава”».

«Генеральним прокурором 07.07.2021 до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості за фактом вчинення народним депутатом України, про якого йде мова у запиті, протиправної діяльності, спрямованої на фінансування тероризму, тобто вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 258-5 КК України; за фактом вчинення зазначеним народним депутатом України протиправної діяльності, спрямованої на легалізацію майна, одержаного злочинним шляхом, тобто вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 209 КК України; а також за фактом вчинення народним депутатом України протиправної діяльності, спрямованої на ухилення від сплати податків, тобто вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України», – повідомив Офіс генпрокурора.

Наразі триває досудове розслідування у трьох вказаних кримінальних провадженнях.

 

У 2006 році Столар був обраний депутатом Київської обласної ради за списком «Нашої України», а в 2010 році балотувався до Верховної Ради вже від «Партії регіонів», яку покинув після двох років депутатства. У 2012 році знову балотувався в парламент, але безуспішно.

У 2019 році Столар був обраний до Верховної Ради за списком «ОПЗЖ», є очільником київського осередку партії.

Столар має інтерес у будівельному бізнесі Києва, зокрема, «Схеми» повідомляли про його тісні стосунки з мером Віталієм Кличком. ZN.UA називало Столара правою рукою Кличка у 2015–2019 роках.

Також Столар є власником медіахолдингу «Live Network», до якого входять регіональні телеканали Live (раніше Kyiv.live), Odesa.live, Kharkiv.live.

Додамо, що на думку секретаря РНБО Данілова після приходу Зеленського почалась революція. Він розповів про боротьбу з порушниками законів України і, зокрема, санкції проти кума Путіна Віктора Медведчука.

“Ми, як і Володимир Олександрович, як голова Ради нацбезпеки й оборони, коли йшов на вибори – це обіцяв. І це не швидко. Звичайно, ми б хотіли з інших питань проводити наші засідання. На жаль, той стан, який нам залишився в спадок від влади, яка царювала тут раніше, ми повинні “розгрібати” ці завали

Скажімо так, якщо суспільство не буде бачити, що є справедливість, то буде постійно незадоволене діями влади.

Я неодноразово казав, що влада, це насамперед довіра. Якщо у вас є довіра – у вас є влада. Якщо довіри немає – є тільки посада. На посаді ви не багато можете зробити. У Володимира Олександровича на сьогодні є довіра українського суспільства. І нам обов’язково потрібно це виправдати й робити те, що ми обіцяли, – говорив Данілов.

Слова Данілова свідчать про те, що президент від самого початку своєї каденції розпочав боротьбу з проросійськими силами в Україні.

“Я можу сказати, що дуже багато було зроблено службою зовнішньої розвідки, якщо мовиться саме про пана Медведчука. Тому що афіліації до Російської Федерації, російського бізнесу, афіліації багатьох пов’язаних осіб, безпосередня участь у фінансуванні й підриві нашої незалежності – усе це відбувалося за російські гроші. Ми все це доволі давно відстежувати”, – розповідав секретар РНБО.