Посилаючись на українських бійців Американське видання The New York Times, повідомило, що сили оборони розширюють контрнаступ на Півдні й вже підійшли до другої лінії оборони ворога. Проте, ситуація на фронті може бути навіть складнішою, ніж була до цього.
Про це заявив Роман Костенко народний депутат, секретар оборонного комітету Верховної Ради.
Він зауважив, що не згодний з тим, що нині Збройні Сили України на другій лінії оборони росіян.
«Я вважаю, що ми пройшли підрозділи охорони, які були в «сірій зоні» безпосередньо. І зараз ми виходимо на першу лінію – це лінія Суровікіна. Це найтяжча лінія, найбільш укріплена», – сказав нардеп.
Костенко додав, що тепер українські війська намагатимуться її прорвати, щоби йти далі.
Народний депутат зазначив, що цивільні можуть казати про те, що перша лінія оборони була, коли ЗСУ йшли до Роботиного. Однак з військового боку все складніше.
Перед ворожими підрозділами першої лінії оборони, які її тримають, є інженерні загородження, окопи та мінування. А перед цим ще стоять російські підрозділи охорони.
Існує поняття – рота чи батальйон у бойовій охороні. Це коли підрозділи кілька кілометрів охороняють першу лінію, щоби її краще можна було втримати під натиском.
Костенко вважає, коли ЗСУ почали проходити цю лінію – «кишеню», яка є на карті, – противник спочатку утримував там невеликі війська. Однак потім, коли українська армія почала тиснути, ворог почав кидати туди все більше й більше своїх сил.
Там, де мали бути ворожі батальйони, було значно більше людей. Так окупанти хотіли зупинити ЗСУ саме перед підходом до першої лінії.
«Я вважаю, що перша лінія – це якраз за Роботине – лінія Суровікіна. Там є протитанкові рви, «зуби дракона» – оце основна лінія – перша»,– сказав секретар оборонного комітету Верховної Ради.
Є ще дві лінії. Глибина оборони ворога сягає до 20 кілометрів. Звичайно, друга та третя лінії не так укріплені, як перша. Однак, Роман Костенко додав, що росіяни мають можливість їх постійно удосконалювати.
Депутат наголосив, що розслаблятись рано, ще попереду багато праці.