Триває 55 доба від початку повномасштабного вторгнення Росії до України. Ворог активізував ракетні удари по об’єктах у західних областях і наступальні дії уздовж усієї лінії зіткнення на Донбасі. До того ж окупанти наступають на Ізюмському напрямку.

Про це повідомили на Facebook-сторінці Генштабу ЗСУ.

“Не припиняються ракетно-авіаційні удари по цивільних об’єктах на всій території України. Протягом попередньої доби відбулась активізація завдання ракетних ударів по об’єктах у західних областях”, — ідеться в дописі.

У Слобожанському й Донецькому операційних районах росіяни проводять наступальні й штурмові дії на окремих напрямках. Ворог перекидає озброєння, військову техніку й підрозділи забезпечення до України з центральних і східних регіонів Росії.

“На Слобожанському напрямку противник визначеним складом сил продовжує часткове блокування міста Харкова. За наявною інформацією, з метою організації системи протиповітряної оборони наступального угруповання, ворог здійснює перекидання додаткових зенітних ракетних дивізіонів ЗРК “Тор” до Харківської області. Водночас у прикордонних з Україною районах Бєлгородської області, для прикриття основних пунктів управління, а також тилових районів розгорнуто зенітні ракетні дивізіони С-400 та С-300”, — зазначили в пресцентрі.

На Ізюмському напрямку ворог веде наступальні дії на лівому березі річки Сіверський Донець. Для підтримки наступальних дій угруповання на зазначеному напрямку противник створив систему основних і запасних вогневих позицій для реактивної й ствольної артилерії.

На Донецькому й Таврійському напрямках росіяни активізували наступальні дії уздовж усієї лінії зіткнення. Ворог намагається прорвати українську оборону в Луганській і Донецькій областях, а також встановити повний контроль над Маріуполем. У визначених районах Запорізької області триває зосередження підрозділів окупаційних військ.

Окупанти розпочали наступальні дії на сході України – Генштаб

“На Південнобузькому напрямку основні зусилля ворог зосереджує на виході до адмінмежі Херсонської області. З метою покращення тактичного положення окупанти намагаються вести наступальні дії в районі населеного пункту Олександрівка. Противник не припиняє обстріли цивільних об’єктів у місті Миколаєві”, — додали в пресцентрі.

На Волинському, Поліському й Сіверському напрямках суттєвих змін не зафіксували.

Білорусь продовжує надавати свою територію для завдання авіаційних ударів по території України й ведення розвідки об’єктів на нашій території.