Спеціалісти Американського ядерного товариства (ANS) ретельно проаналізували «найгірші сценарії», які можуть виникнути на Запорізькій АЕС.
Про це повідомляє офіційний телеграм-канал Енергоатома України.
Зокрема, була проаналізована ситуація із бомбардуванням станції та навмисним підривом реакторів і контейнерів для зберігання відпрацьованого ядерного палива.
Тож за висновками експертів визначилось, що жоден із проаналізованих «найгірших сценаріїв» не здатний спричинити радіологічну небезпеку для населення.
Це зумовлено декількома факторами:
По-перше, шість реакторів ЗАЕС були зупинені понад 10 місяців тому і не виробляють достатньо тепла, щоб викликати швидкий радіаційний викид.
По-друге, сама станція розроблена таким чином, щоб протистояти природним і техногенним небезпекам: товста оснащена сталлю бетонна оболонка надійно захищає активні зони реакторів від зовнішнього середовища.
У зв’язку з цим, як зазначають американські експерти, будь-який потенційний викид радіоактивних матеріалів буде обмежений безпосередньою зоною, що оточує реактори. А тому порівняння ЗАЕС із Чорнобилем або Фукусімою є «неточним» і таким, що «вводить в оману».
Нагадаємо, що представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов в ефірі телемарафону підтвердив наведені дані спеціалістами Американського ядерного товариства. Він зазначив, що інші енергоблоки ЗАЕС перебувають в стані “холодного” зупину.
“Власне, це такий певний “привіт” усім “голубам миру”, які кажуть за кордоном, що не бачать – може, в них поганий зір – якихось проблем у діях окупантів”, – сказав Юсов.
Також представник ГУР наголосив, що поки об’єкт знаходиться у руках російських загарбників, небезпека все ж таки зберігається.
“Але неймовірними зусиллями Україна, сектор безпеки і оборони, наша дипломатія, воєнно-політичне керівництво вживає публічних і не публічних заходів для того, щоб впливати на зменшення рівня небезпеки”, – резюмував він.