Прийшов час відплати за все те, що накоїли окупанти на території нашої країни. Так стало відомо, що підрозділи двох українських бригад морської піхоти, ймовірно, 17-18 жовтня перетнули річку Дніпро та висадилися на лівий берег річки в Херсонської області.

Про це йдеться у свіжому звіті аналітиків Інституту вивчення війни.

Генштаб ЗСУ у своєму зведенні також побічно підтвердив повідомлення про просування українських сил на лівий берег Дніпра.

Серед населених пунктів, якими била російська авіація, вказано село Піщанівка, яке розташоване на лівому березі.

Аналітики ж зазначили, що російські окупанти стурбовані можливістю «більш масштабної української операції» на окупованій Херсонщині.

Російські джерела стверджують, що 17-18 жовтня підрозділи двох українських бригад морської піхоти, ймовірно, ротного складу, здійснили наступ через річку Дніпро на східний (Лівий) берег Херсонської області, пишуть аналітики ISW.

Геолокаційні кадри, опубліковані 18 жовтня, вказують на те, що українські сили просунулися на північ від Піщанівки (14 км на схід від Херсона і 3 км від річки Дніпро) та до Пойми(11 км на схід від Херсона і 4 км від річки Дніпро).

За даними росЗМІ, дві українські «штурмові групи» висадилися на східному березі Дніпра і прорвали російську оборону, тимчасово зайнявши всю заплаву і позиції на північній околиці Піщанівки. Повідомляється, що станом на 18 жовтня окупанти контролюють лише південну частину Піщанівки.

Аналітики зазначають, що російські джерела стурбовані через українську активність на східному березі Херсонської області й розглядали цю активність як частину потенційної масштабнішої української операції.

На думку експертів, занепокоєння Росії може бути частково пов’язане зі станом російського угруповання військ на Лівому березі.

За останні місяці російське командування перекинуло відносно більше елітних підрозділів з Херсонського напрямку для підтримки оборонних операцій на заході Запорізької області, оскільки, ймовірно, розглядає Херсон як спокійний сектор, а нинішній склад сил у цьому районі, ймовірно, є відносно менш боєздатним.

ISW не буде спекулювати на масштабах і перспективах української активності на східному березі Херсонської області, але не оцінює, що українські сили створили плацдарм на східному березі Херсонської області, придатний для подальшого маневру значними механізованими силами.