На Донбасі тактичні ракетні комплекси "Точка У" розташовані у районах відведення на великій відстані від лінії зіткнення. Це передбачають мінські домовленості, яких Україна неухильно дотримується.
Результати тренувань ракетних підрозділів Об’єднаних сил доводять, що українські воїни на Донбасі прикриті надійним ракетним щитом, повідомляє прес-служба ОС.
Там зазначають, що дальність ведення вогню такого ракетного комплексу становить 120 кілометрів.
Втім, проведені нещодавно тренування в одному з ракетних підрозділів, що входить до складу Об'єднаних сил, довели, що для українських ракетників немає нічого неможливого: вони здатні швидко вийти у завданий район, розгорнутися у бойовий порядок та виконати пуск ракет по цілях. Поки що – умовним,– зауважили у прес-службі.
Проте, як запевнили військові, ракети в разі необхідності летітимуть у реальні цілі, адже "об'єднані сили прикриті надійним ракетним щитом".
Екіпажі тренувалися виходити в район призначення і здійснювати топоприв’язку перед проведенням умовних пусків, повідомляє офіційна сторінка Операції об’єднаних сил в Facebook.
Всього в тренуваннях було залучено чотири пускові установки оперативно-тактичного ракетного комплексу «Точка-У», кожна із яких має по одній ракеті. Прикриття із повітря забезпечували комплекси ЗСУ-23-2.
ОТРК «Точка-У» призначений для знищення скупчень живої сили противника і техніки, штабів і складів із боєприпасами та пальним.
Також додамо, що 18 березня в Україні пройшли перші випробування закуплені у Туреччині бойові безпілотники. Зазначається, що випробування безпілотника були проведені близько полудня над територіями Хмельницької та Житомирської областей.
Оперативно-тактичний безпілотний літальний апарат оснащений двигуном внутрішнього згоряння Rotax 912, корпус виконаний з композитних матеріалів та оснащений системою автоматичного зльоту та посадки.
Він побив світовий рекорд серед безпілотних літальних апаратів у класі тактичних середньовисотних безпілотників за тривалістю польоту. Так під час тестових польотів у червні та серпні 2014 року на висоті 8 км він знаходився у небі 24 години 34 хвилини.