Скандальну виховательку звільнили, але вона поновилася на роботі через суд.

У Козятині на Вінниччині розгорівся скандал у дитячому садочку "Теремок". Батьки малюків повстали проти виховательки через її методи поводження з дітками, йдеться в сюжеті ТСН.19:30., передає Корупція.Інфо

"Тут всі бояться за своїх дітей. Ну, людина дійсно неадекватна, лежала в психіатричній лікарні", – твердить батько Максим Саврей. Дорослі звинувачують виховательку в знущаннях над малечею – наприклад, примусом до роботи тих, хто не хотів або не міг заснути в тиху годину. "Давала їм швабру із тряпкою, щоб вони мили підлогу. Моя дитина мила підлогу. Інші діти, які не лягали спати, їх зв’язували, щоб вони спали", – розповіла Наталя Кособуцька про групу 2-річних малят. Зі слів батьків, коли діти заливалися слізьми, працівниця дитсадка вдавалася до ще радикальніших методів виховання. "Їй мастили язика в садочку, коли вона плакала. Йодом", – твердить мама Наталя Дамаскіна.

Зафіксувати факт знущання в дошкільному закладі не змогли, адже це відбувалося, коли вихователька залишалася з дітьми наодинці. "Часто зі спальні роздавалися плач, інколи я заставала таке, що я приходжу в спальню через те, що діти плачуть, крик неймовірний, а Зоя Олексіївна може просто в групі складати стільчики", – розповіла завідуюча дошкільним дитячим закладом Людмила Гаврилюк. Після скарг батьків місцевий відділ освіти розпочав службове розслідування і факти неналежної поведінки виховательки підтвердилися. "Коли проводилося службове розслідування, ми у своєму акті вказали на те, що була притягнута до адміністративної відповідальності – до дисциплінарного стягнення", – твердить заступник начальника Козятинського управління освіти Людмила Кондратюк.

Популярне: "Від 500 до 3685 гривень …": Українці вже днями зможуть отримати разову грошову допомогу

У виховательки вже була одна догана, тому її звільнили за прогул. "Вона тижнями приходила на роботу без плану роботи. Були такі випадки, коли вона часто запізнювалася. Другий інцидент – це прогул, в неї було звільнення", – заявила керівник закладу. Однак своє звільнення вихователька оскаржила, а суд вирішив поновити її на роботі та зобов’язав адміністрацію дитсадка виплатити компенсацію в розмірі 50 тисяч гривень. Феміда керувалася тим, що за один день прогулу не звільняють, а надто, коли працівник хворіла – перебувала у психоневрологічній лікарні. "Вона перебувала на стаціонарному лікуванні в обласній психоневрологічній лікарні. Тобто стан людини дійсно був тяжкий і складний, і вважати неповажною причину не з’явлення на роботі 7 числа – колегія суддів з цим погодитися не змогла", – твердить суддя-спікер Апеляційного суду Вінницької області Олександр Панасюк.


Сама вихователька коментувати свої дії журналістам відмовилася, а в телефонній розмові  повідомила, що обурена діями батьків. Останні ж з рішенням суду не погодилися і просто не впустили виховательку до приміщення садочка. Наразі ж обурені батьки готують скаргу до Верховного суду.