Європейський парламент закликав Гаазький трибунал, а також уряд України і все міжнародне співтовариство приступити до розслідування військових злочинів в Криму після його анексії Росією, а також на окупованій терористами частини Донбасу.
У четвер, 11 червня, в Страсбурзі за цю резолюцію в ході пленарного засідання проголосували євродепутати.


"(ЄП) закликає уряд України використовувати всі наявні в його розпорядженні інструменти, щоб розслідувати всі воєнні злочини, скоєні на її території; закликає міжнародне співтовариство, в тому числі Гаазький трибунал, почати розслідування потенційних злочинів, скоєних під час незаконної анексії Криму і конфлікту на Східної України ", – йдеться в резолюції.
 

Європарламент чітко заявив, коли можлива нормалізація відносин з Росією


Європарламент також засудив порушення прав людини в Криму, які відбуваються з часу окупації російськими військами, в тому числі залякування, зростаюча кількість насильницьких зникнень, цензуру, утисків свободи слова і переслідування меншин, зокрема етнічних та національних меншин. "(ЄП) засуджує систематичне переслідування кримських татар, які взяли участь у демонстраціях на підтримку територіальної цілісності України, висловлює солідарність з ними і закликає терміново поліпшити ситуацію", – наголошується в документі.

У цьому зв'язку ЄП закликав російську владу негайно припинити переслідування виконавчого органу кримських татар – Меджлісу і закликав Росію повністю дотримуватися прав людини в Криму. 

Джерело: Корупція.Інфо