Політолог попередив про те, що Петро Порошенко почав відтворювати в Україні путінську модель держави зі своїми «скріпами» і залякуванням народу

З такою заявою виступив співзасновник і керівник політичних програм Українського інституту майбутнього і шеф-редактор видання «Хвиля» Юрій Романенко

Він вважає, що сьогоднішній високий рівень недовіри до президента України є прямим наслідком його політики.

«До влади він прийшов з високим рівнем довіри до нього, а зараз у нього проблема, де б добрати «по копійці» голоси, ось він їх і збирає по відсоточку, щоб проповзти хоча б у другий тур. Без адмінресурсу він не переможе, це всі прекрасно розуміють», – вважає політолог.

Він упевнений, що у Порошенка не було б таких проблем, якби його уряд успішно провів реформи і люди відчули б поліпшення.

Політолог також зазначив, що президент втратив довіру середнього класу, прихильників Майдану, а також більшості своїх власних прихильників часів 2014 року.

Однак найсерйознішою помилкою президента Романенко вважає спробу побудови путінської моделі держави в Україні.

«Найстрашніше, що робить Порошенко – це те, що він, по суті, зараз відтворює путінську модель держави. Ми бачимо, що у нас вже є свої «скріпи», є своя архаїка, є постійна гра на страху, що буде ще гірше, якщо не Порошенко. 

Це ж все те, що робить Путін! Путін вже 19 років довбає росіян тим, що, якщо не він, то Захід їх задавить, а Росія розвалиться. Ось і Порошенко повторює один в один», – заявив Романенко.

Він додав, що на Майдані люди боролися не за це, однак через низьку самоорганізації суспільства країна не змогла досягти бажаних цілей.

«Тому і маємо такий результат: олігархи продовжують домінувати в політичній і економічній системі, тримають свої монополії, ці монополії перерозподіляють величезна кількість суспільного капіталу, і, таким чином, олігархи відчувають себе дуже добре», – підкреслив політолог.

Також він прокоментував історію про Селфі президента Петра Порошенка з хлопчиком, який плакав. 

"У мене ця історія викликала сміх. Тому що людина, їдучи в броньованому лімузині, зуміла почути нещасного хлопчика. Причому почув  так само, як Путін почув дівчинку місяць тому", – нагадав експерт.

У зв'язку з цим він зробив припущення, що перебування на посаді глави держави загострює слух у людини.

"Припускаю, що посада президента загострює не тільки слух, але і зір, нюх  – всі органи відчуттів".