Міський голова Львова і лідер «Самопомочі» Андрій Садовий позиціонує себе як палкий ненависник та поборник корупції, утім це не заважає йому подекуди навіть захищати хабарників. У деяких викривальних операціях правоохоронців йому вбачаються провокації, спецоперації та тиск на його політсилу.

Останній гучний скандал із головним комунальником Садового Юрієм Гольцем підняв «на вуха», мабуть, півкраїни. Ми вирішили пригадати, які ще затримання підлеглих Садового та представників «Самопомочі» бачила львівська громада, повідомляє Корупція. Інфо

У команді Садового брали навіть ті, хто мав би пильнувати, аби ніхто не брав. Так, 23 вересня 2010 у Львові правоохоронці при отриманні хабара у якихось 2 тисячі гривень затримали в.о. керівника управління муніципальної дружини Олега Політила. Хабар начальник брав від свого ж працівника за вирішення певних робочих питань.

tereh

Одразу пригадується справа трирічної давності – викриття чиновників-хабарників із Залізничної райадміністрації. Так, 18 вересня 2013 року, за отримання хабара затримали голову Залізничної адміністрації Мирона Тереха, його заступника Андрія Єсипа та керівника одного з управлінь. Посадовці, за інформацією прокуратури, вимагали хабара у приватного підприємця у розмірі 24 тис. грн. за підписання акту виконаних робіт. 

Спійманий Мирон Терех пропрацював головою Залізничної РА три місяці, до цього він багато років поспіль очолював ЛКП «Залізничтеплоенерго».

Два роки тому, коли Андрій Іванович задоволено заявив, що серед чиновників Львівської міськради немає претендентів на люстрацію, кілька днів по тому (30 жовтня 2014 року) троє посадовців Сихівської РА погоріли на хабарі -двоє заступників голови адміністрації Олег Поручинський та Іван Коркішко, а також в.о. начальника відділу житлового господарства цієї райадміністрації Любомир Коханець.

Згадані посадовці вимагали у керівника товариства з обмеженою відповідальністю 20 тисяч гривень відкату за укладення договору на проведення будівельних робіт та підписання актів виконаних робіт. Поспішив хвалитися мер, коли говорив «А нащо брати жуліків на роботу? Якщо жуліків не брати, тоді не треба буде звільняти. В принципі, по тих людях, яких ми брали на роботу, не бачу ніяких зауважень». А «жуліки», як виявилось, є.

fedorenko

У заподіянні шкоди міському бюджету Львова на 2 мільйони гривень був звинувачений екс-радник мера Львова та екс-керівник ЛКП «Львівелектротранс» Андрій Федоренко. Йдеться про славнозвісну закупівлю німецьких вживаних трамваїв за завищеною ціною, які були придбані у 2007-2008 роках. Зловживання, як говорилось у повідомленнях обласної прокуратури, було підтверджено висновками судово-економічної експертизи та актами КРУ.

За фактом привласнення службовими особами ЛКП "Львівелектротранс" (який на той час очолював Андрій Федоренко) і ТОВ "Сармат" бюджетних коштів в особливо великих розмірах прокуратура Львівської області 1 квітня 2009 року порушила кримінальну справу.

За Андрія Федоренка заступилися Комітет підприємців Львівщини, деякі народні депутати. Під стінами суду навіть проходив пікет. За свого кума замовив слово і міський голова. Мовляв «пан Федоренко – порядна, чесна людина», яказробила«велику послугу для Львова», закупивши для міста на вигідних умовах хороші трамваї, говорив тоді Садовий.

Зрештою, Федоренка відпустили під домашній арешт. А львів’яни тим часом очікують на вердикт у справі «трамвайної афери».

prokopiv

За якихось шість тисяч хабара із фракції «Самопоміч» вигнали депутата Львівської обласної ради Андрія Прокопіва. Його впіймали у червні цього року. За інформацією правоохоронців, директора Ботанічного саду ЛНУ ім. І.Франка, депутата Прокопіва було затримано за підозрою в отриманні хабара від свого підлеглого працівника, якого той обіцяв не звільняти із займаної посади. «Самопоміч», аби відвести від себе грім, позбулася депутата-хабарника, виключивши того 13 вересня із фракції. «Покривати нікого не будемо», – заявила тоді керівник фракції «Самопоміч» у Львівській обласній раді Інна Свистун.

savchyn

Свою підтримку міський голова Львова Андрій Садовий висловив іншому самопомічівцю, завідувачу хірургічного відділення 8-ї клінічної лікарні Львова та депутату Львівської облради Василю Савчину. Його затримали на хабарі у 500 доларів, якого він, за даними правоохоронців, вимагав як «благодійний внесок» за надання медичних послуг. Під час проведення слідчих дій  поліцейські також знайшли і вилучили 100 доларів, які лікар отримав раніше.

Водночас мер Львова Андрій Садовий заявив, що затримання лікаря-депутата – це спецоперація проти «Самопомочі»… «Я особисто буду відстоювати чесне ім’я цього чоловіка, авторитетного опікового хірурга, який врятував десятки життів львів’ян і не тільки. Мова йде про очевидну спецоперацію. І цілком очевидно, що її жертвою пан Савчин став виключно через причетність до «Самопомочі», – написав Садовий на свої сторінці у «Facebook».

Сам лікар хабар назвав подякою від родичів пацієнтки і пояснив, що вийшов із відпустки на їх вимогу. Мовляв, ті викликали його нібито через поганий стан пацієнтки, а гроші йому начебто засунули у кишеню родичі. Згодом колектив лікарні оприлюднив звернення, в якому висловив довіру фігуранту справи.

golets

На всю Україну своїми «скромними» відкатами прославився начальник управління житлового господарства Львівської міськради Юрій Голець. Спійманий 17 листопада на 80-тисячному хабарі високопосадовець таки знайшов два мільйони гривень застави, щоб вийти зі СІЗО. Цікаво, що «попався» чиновник тоді, коли до нього уже була прикута увага правоохоронців – за підозрою у справі трагедії, що сталася на Грибовицькому сміттєзвалищі (тоді чиновнику було обрано міру запобіжного заходу у вигляді особистого зобов’язання).

До речі, Генпрокурор Юрій Луценко навіть знайшов для чиновника прізвисько – нарік його «піраньєю». «До чого все таки прогресивне місто Львів! Начальник управління житлового господарства міськради люб'язно пояснює, що раніше за підряди треба було платити долю у 10% від вартості робіт. Але в ці кризові часи – 7%. А от за вивіз сміття взагалі – 5%…

Військова прокуратура разом з СБУ взяли цю піранью на гарячому!» – прокоментував це резонансне затримання на своїй сторінці у Фейсбук генпрокурор. Зрештою, своїх людей Андрій Садовий на посадах тримає фактично до останнього скандалу.

sydorovych

Так, до прикладу, відбувається із екс-керівником комунального АТП Михайлом Сидоровичем, навколо якого ще з часів минулої каденції міської ради «гуляли» звинувачення щодо ймовірних фінансових зловживань. Втім Михайло Сидорович, який до того ж є депутатом Львівської обласної ради від «Самопомочі», досі працює у комунальному підприємстві, тільки тепер на посаді керівника ЛКП «Львівелектротрансу».

Депутати у міськраді продовжують вимагати звільнення Сидоровича. Згідно з інформацією, яку на сесії озвучив депутат Андрій Карбовник, Львівська місцева прокуратура №1 22 червня відкрила кримінальне провадження щодо факту службової недбалості роботи колишнього директора ЛК АТП №1 Михайла Сидоровича, який уклав угоду між ТОВ «ВОГ Рітейл» та ЛК АТП-1 на купівлю паливно-мастильних матеріалів, чим наніс збитків бюджету Львова на понад мільйон гривень (не виконавши умов угоди, комунальне підприємство сплатило мільйон двісті тридцять три тисячі гривень збитків – ЗМІ).

Однак звільненню, якого вимагає тепер і голова Первинної профспілкової організації ЛКП «Львівелектротранс» Остап Олексів, вперто протистоїть міський голова Львова Андрій Садовий. Він заявляє, що Сидорович реанімував АТП-1 і дав поштовх для розвитку «Львівелектротрансу». Словом, вимальовує із пана Сидоровича «майстра на всі руки».

Після звинувачень на сесії міський голова дав доручення контрольно-ревізійного управління провести відповідне розслідування, але тоді додав «Якщо доведуть вину Сидоровича, то він буде звільнений, якщо ні – то ми всі йому подякуємо і нагородимо», – заявив Садовий.

Нагадаємо, 15 листопада у Львівській міськраді, зокрема в кабінеті першого заступника міського голови Віктора Пушкарьова, відбулись обшуки.

Як стало відомо, обшуки проводились у справі «земельної афери на 88 мільйонів гривень» – коли Львівська міськрада у грудні 2015-го року продала утричі дешевше за ринкову вартість 23 гектари комунальної землі приватному підприємству під індустріальний парк (земельна ділянка була продана за 52 мільйони гривень, в той час як його оціночна вартість становила 140 мільйонів). Що ж, а тим часом львів’янам залишається пильно спостерігати за командою великого поборника корупції.