ВИДОБУТОК-БУРШТИНУ

У програмі журналістських розслідувань "Схеми. Корупція в деталях" спеціально для Телеканалу новин "24" від "Радіо "Свободи" та Першого суспільного каналу – про те, як працюють моделі надприбуткового бізнесу нелегального видобутку бурштину.

Бурштинова лихоманка у північно-західних регіонах України набула такого масштабу, а розголос в пресі такої критичної маси, що у проблему нарешті втрутився президент Петро Порошенко.Президент є гарантом Конституції України, яка в свою чергу говорить, що природні багатства та надра країни належать народу. Уряд, від імені народу, надає право користуватись надрами певним юридичним особам, які за це сплачують податки.

Але в Україні всього дві компанії, які мають право добувати бурштин. Одна з них державна, а інша – приватна. Всі інші добувають бурштин нелегально, і як не дивно, саме вони добувають цього каменю найбільше.

Спеціальний кореспондент Денис Казанський цього разу вирушив на Рівненщину, щоб подивитись як працюють усі три моделі над прибуткового бізнесу.

Більше – дивіться у відеосюжеті.

 ‡агрузка...