Олена Рибак закликає проголосувати за Закон про військові злочини проти людяності.
Олена Рибак, вдова убитого бойовиками за український прапор горлівчанина, Героя України Володимира Рибака, звернулася до депутатів Верховної Ради із закликом проголосувати за закон №9438 – про військові злочини проти людяності.
"Я, вдова Героя України Володимира Рибака, особисто від себе і тисяч загиблих, закатованих патріотів України, військових і цивільних, їх батьків, дітей, дружин і чоловіків, прошу Вас, тих, хто бажає якнайшвидшого завершення війни на території України, повернення військових і цивільних полонених, справедливого покарання російських найманців і їх пособників, винних у загибелі і каліцтві українських патріотів, 06.06.19 проголосувати за закон № 9438 (про військових злочинах проти людяності).
Цей закон чекають тисячі українців, хто втратив рідних чи постраждав сам. Я знаю людей, у яких порушилася свідомість тільки від того, що вони були свідками тортур.
Я прошу Вас пам'ятати, що в цей час, коли ви сидите в сесійній залі, в катівнях Донбасу знущаються, катують і навіть вбивають тих, хто пішов за вас або ваших дітей захищати нашу Україну.
Окупанти та їхні посібники повинні знати, що їх вже чекає покарання і довічна ганьба", – пристрасно і з болем написала Олена в Facebook.
Олена Рибак в повній мірі відчула на своїй родині наслідки дій бойовиків і їх російських кураторів. Її чоловіка Володимира Рибака викрали у Горлівці в 2014 році за те, що він захистив український прапор на міськраді, катували і ще живого, з розпореним животом, втопили в озері.
Олена і її дочка ледь витримали цей страшний біль і розуміють, що буде не просто несправедливо, якщо "просто перестануть стріляти" і амністують вбивць і зрадників, а це буде підлість по ставленню до тих, хто поклав своє життя за Україну.
"Ви, народні депутати України, можете і повинні! Покажіть, що ви справжні патріоти України!" – написала Олена.
Раніше біля стін Верховної Ради пройшла акція-інсталяція на підтримку законопроекту №9438, в ході якої правозахисники і жертви військових злочинів наочно продемонстрували той невеликий перелік побутових речей, яким вони мали "розкіш" користуватися в полоні у бойовиків.
За інформацією правозахисників, підвали окупованого Донбасу часто були непридатні навіть для короткочасного перебування людей, а заручників утримували в них роками.