Лінія фронту від півдня до півночі України вже місяць-півтора залишається статичною. Проте, як ми бачимо атаки рф невдалі, адже ресурс в російської армії хоч і великий, але неефективний. До того ж українські військові активно працюють над тим, щоб в загарбників виникали проблеми з його постачанням.

Про це в ефірі Апостроф TV розповів полковник запасу ЗСУ, військовий льотчик-інструктор Роман Світан. 

Вкрай плачевна ситуація в окупантів на Херсонщині. ЗСУ фактично взяли ключові лінії відходу під вогневий контроль, у росіян немає можливості забезпечувати свою армію достатньою кількістю продовольства, тож фактично вони перебувають у вогневому кільці.  

 “Після того, як ЗСУ пошкодили та привели в непридатність усі три мости на Херсонщині, російські війська не можуть перекидати важку техніку і вже перестали це робити. Пробують навести понтонні переправи, але їм не вдається. І намагаються перекинути кілька барж важкої техніки з лівого на правий берег. Але можливості перекидання цієї техніки за допомогою барж або понтонних переправ несумірні з тими, які будуть потрібні росіянам на правому березі”, – зазначив експерт. 

Тому правобережне угруповання, яке фактично опинилося у вогневому котлі, з кожним днем втрачає свій бойовий потенціал, практично повністю втрачено наступальний потенціал. Останнім часом усі їхні атакуючі дії купуються, підсікаються, зокрема, і нашою авіацією. 

“В принципі, протягом найближчого часу можуть бути проведені наступальні дії нашими силами як на правому, так і на лівому березі Херсонської області. Противник до цього готується, але на перекиданні важкої техніки вже можна поставити хрест, бо українська артилерія не допустить виконання цього завдання”, – додав Світан. 

При цьому, відповісти на ті заходи, які проводить українська армія з деокупації півдня України, вони практично нічим не можуть. Ядерною зброєю вони точно не відповідатимуть, росіянам пояснили, що навіть розмови про застосування ядерної зброї закінчаться погано для них самих. Тож на ядерній загрозі можна поставити хрест.  

Щодо інших напрямків – тяжкі бої тривають на Донбасі. Проте наразі вони неуспішні для окупантів. 

“Останній місяць-півтора лінія фронту практично не рухається, але позиційні бої йдуть майже вздовж усієї лінії у 1000 км. Є кілька напрямків, де перед російськими військами стоїть завдання виконати бодай якийсь мінімум. Це район Донецька, там росіяни виконують наступальні дії у районі Пісків та Мар’їнки”, – зазначив він. 

За їхнім задумом вони повинні відсунути лінію фронту від Донецька, щоб українські війська не змогли артилерією діставати до міста. Для виконання цього завдання їм потрібно як мінімум взяти Авдіївку. В лоб узяти її вони не можуть, не вистачає сил і засобів, тому вони обходять її з півночі і півдня. З півдня – Піски, там вони перемололи майже всю нашу лінію фронту, нам довелося відійти від селища, залишивши їх під вогневим контролем. Російські війська далі просунутися не можуть, оскільки наші війська стоять на другій лінії та впевнено її тримають. Зараз Піски використовуються для знищення російських військ, там утворився цікавий плацдарм, завдяки якому ми можемо дуже добре обстрілювати їх з нашої артилерії.

“Другий пункт – Бахмут, його вони взяти також не можуть, місто дуже добре укріплено. В принципі, брати вони його і не будуть, вони намагаються його обійти зі східного боку, щоб спробувати оточити наше угруповання у районі Сіверська. Але й там у нас все добре укріплено і взяти Сіверськ росіяни не можуть. Тому вони виконують маневр, пов’язаний із взяттям нашого угруповання у напівоточення або вогневий мішок, як це називається”, – розповів Світан.