Міністр закордонних справ Великої Британії Ліз Трасс, відповідаючи на звинувачення в тому, що британські санкції проти РФ недостатньо суворі, заявила, що це найжорсткіші санкції, які вони коли-небудь запроваджували проти Росії.
Про це повідомляє The Guardian.
«Це найжорсткіші санкції, які ми колись запроваджували проти Росії. Вони спрямовані проти людей, які є дуже близькими до Кремля — абсолютно ключових олігархів. Вони спрямовані проти банків, які фінансують російських військових та ключових банків, які підтримують російський режим», — сказала вона.
За її словами, Велика Британія добивається того, щоб Росія не змогла залучити суверенний борг на міжнародних ринках.
«Ми гарантуємо, що територіальні санкції діятимуть і у цих регіонах. Ми націлені на політиків у російському парламенті, які проголосували за визнання «Л/ДНР», — сказала вона.
Зазначимо, що 22 лютого прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон оголосив про запровадження санкцій проти п’яти російських банків, а також російських олігархів Геннадія Тимченка, Бориса та Ігоря Ротенбергів.
Джонсон повідомив, що під санкції потраплять російські банки Росія, ІС Банк, Генеральний банк, Промзв’язокбанк та Чорноморський банк.
За його словами, будь-які активи, якими вони володіють у Великій Британії, будуть заморожені, їм буде заборонено в’їжджати до Британії, а всім британським фізичним та юридичним особам буде заборонено мати з ними будь-які справи.
Британський прем’єр підкреслив, що це лише «перший транш» санкцій, які його уряд готовий запровадити і за необхідності можуть бути запроваджені й інші обмеження.
Також санкції проти РФ ввела Німеччина. Канцлер Німеччини Олаф Шольц вранці у вівторок заявив про зупинку сертифікації Північного потоку – 2. Газогін, що належить однойменній “дочці” Газпрому, було побудовано для транспортування російського газу безпосередньо до Німеччини в обхід України.
Перші санкції пролунали відразу після визнання президентом РФ Владіміром Путіним “незалежності” окупованих територій. Сполучені Штати заявили, що забороняють будь-які фінансові, інвестиційні та торговельні операції громадян США з територіями так званих “ЛНР” і “ДНР”, або з їхніми представниками.
Це дозволить також вводити санкції проти будь-якої особи, щодо якої буде встановлено факт здійснення діяльності на окупованій території.
Надвечір президент США Джо Байден оголосив основний пакет санкцій проти Росії. Передусім йдеться про санкції проти великих фінансових інституцій РФ – Внєшекономбанку та “військового банку” Промсвязьбанк.
Також Євросоюз запровадив санкції проти 351 члена Державної думи, які голосували за звернення до Путіна про визнання ОРДЛО. Також у списку 27 осіб і об’єднань, які відіграли роль у підриві територіальної цілісності України.
Сьогодні вночі стало відомо, що Японія вводить заборону на обіг російських державних облігацій у Японії та заморозить активів деяких росіян. Країна також готова вжити додаткових кроків у разі погіршення ситуації.
Канада заявила про заборону громадянам на будь-які фінансові операції із так званими “ЛНР” та “ДНР”.
Також будуть заборонені операції з суверенним боргом Росії – санкції, аналогічні до тих, що запровадили США та ЄС.
Санкції стосуватимуться також двох підтримуваними державою російських банків. Оттава накладе санкції на членів російського парламенту, які проголосували “за” визнання ОРДЛО.
Трюдо заявив, що санкції “діятимуть доти, доки не буде відновлено територіальну цілісність України”.