Національне антикорупційне бюро оголосило в національний і міжнародні розшуки колишнього голову правління ВіЕйБі банку Дениса Мальцева, а також ексочільницю спостережної ради банку Наталію Василюк.

Про це журналісту «Слово і Діло» повідомили джерела в правоохоронних органах.

Відомості про нацрозшук Мальцева і Василюк оприлюднені в обліках Міністерства внутрішніх справ України.

Слідство встановило, що в жовтні 2014 року ВіЕйБі Банк, віднесений до категорії проблемних банків, звернувся до Національного банку України з клопотанням надати йому стабілізаційний кредит під заставу нерухомого майна. Хоча ВіЕйБі Банк не подав всіх необхідних для цього документів (програму фінансового оздоровлення банку), правління Нацбанку, всупереч вимогам законодавства, пристало на його пропозицію.

При цьому вартість нерухомості, переданої в заставу Нацбанку, завищили майже в 25 разів шляхом складення підроблених звітів про оцінку. Експертиза, проведена під час досудового розслідування, встановила, що, реальна вартість заставленої нерухомості становить 72,62 млн грн проти 1,8 млрд грн, заявлених ВіЕйБі Банком. Тим не менше, знаючи про завищену вартість заставного майна та відсутність усіх необхідних документів, службові особи НБУ надали 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту ВіЕйБі Банку. Це — на додачу до раніше вже отриманих від Нацбанку та неповернутих 3 млрд грн кредитів. За 40 днів потому, в листопаді 2014 року, НБУ визнав ВіЕйБі Банк неплатоспроможним. Стабалізаційний кредит у 1,2 млрд грн, отриманий від НБУ терміном на два роки, ВіЕйБі Банк не повернув.

Нагадаємо, НАБУ і САП заочно повідомили про підозру Бахматюку. Раніше вони повідомили про підозру в цій справі 8 особам. Також суд відпустив підозрюваного екс-заступника голови НБУ Олександра Писарука під заставу.

У НАБУ припускають причетність інших членів правління НБУ до зловживань під час надання банку стабілізаційного кредиту у 2014 році.

«Слідством встановлено, що до реалізації схем із заволодіння 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту НБУ можуть бути причетні понад 15 осіб. Вісьмом із них вже повідомлено про підозру. Ще стосовно низки осіб, зокрема й бенефіціарного власника «VAB Банку», які нині перебувають за межами країни, вирішується питання щодо повідомлення про підозру в спосіб, передбачений КПК України в таких випадках», – йдеться в повідомленні.