При оформленні субсидій українцям потрібно буде декларувати доходи всіх членів сім’ї (подружжя та неповнолітніх дітей), навіть тих, які зареєстровані за іншими адресами, пердає Корупція.Інфо
Про це йдеться в роз’ясненні Мінсоцполітики, опублікованому на урядовому сайті teplo.gov.ua.
«Мінсоцполітики з 1 травня 2018 змінює форму декларації про доходи. Тепер декларувати необхідно буде доходи всіх членів сім’ї (чоловіка, дружини й неповнолітніх дітей), навіть тих, які зареєстровані за іншими адресами. При цьому соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування за адресою домогосподарства на таких осіб не розраховуються.
В уряді таке нововведення пояснили тим, що існує чимало сімей, в яких чоловік прописаний за однією адресою, а дружина і діти — за іншою. Чоловік працює, дружина перебуває в декретній відпустці або взагалі не працює. Такі сім’ї раніше отримували великі субсидії, хоча фактично чоловік щомісяця приносив дохід саме в цю сім’ю.
Водночас, на квартиру, де прописаний чоловік, оформлялася субсидія, виходячи з кількості не зареєстрованих, а фактично проживаючих осіб. Відповідно доходи такої людини не бралися до уваги для призначення допомоги.
Нагадаємо, у минулому опалювальному сезоні в Україні близько мільйона житлових субсидій отримали громадяни з високим рівнем матеріального забезпечення або з тіньовими доходами.
Про це повідомляє прес-служба Міністерства соціальної політики. Зокрема, субсидіями скористалися 23,4 тис. домогосподарств в будинках площею понад 200 кв. м, а також 28,5 тис. домогосподарств в квартирах площею більше 120 кв. м.
Крім того, субсидії оформили ще 925 тис. домогосподарств, до складу яких входили особи, які задекларували повна відсутність доходів.
Міністр Андрій Рева підкреслив, що ситуація, коли платники податків утримують таких субсідіантов, є несправедливою і неприйнятною.
Тому з наступного сезону тисячі українців оплачуватимуть комунальні послуги в повному обсязі, залишившись без допомоги у вигляді субсидій. Зокрема, це стосується кожного, хто приховує свої доходи, має тіньову зайнятість, живе у великій квартирі або будинку.
Зокрема, тепер сім'я може не розраховувати на субсидію, якщо у власності є автомобіль, якому менше 5 років, окрім мопеда і авто, наданого органом соціального захисту населення.
Крім цього, доходи від оренди майна, зокрема, від здачі в оренду квартири, необхідно буде вказувати в деклараціях про доходи – в новій графі "інші доходи".
"З 1 травня 2018 року діє нове правило: субсидія скасовується якщо площа квартири перевищує 120 кв. метрів, а вдома – 200 кв. м, крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей. Власники такої житлоплощі будуть оплачувати послуги в повному обсязі", – йдеться в повідомленні.
Особам працездатного віку, які претендують на субсидію, але не реєструються як безробітні, тому що працюють без оформлення в Україні або за кордоном, органи соцзахисту будуть автоматично рахувати дохід в розмірі 3 прожиткових мінімумів – 5286 гривень. Тим, хто дійсно є безробітним, необхідно буде стати на облік в Центрі зайнятості.
Також з 1 травня соціальна норма на газове опалення буде наближена до реальних обсягів споживання та складе 4,5 куб.м на 1 кв.м площі, електроопалення – 30 кВт на 1 кв. м площі. При призначенні субсидії на площу житла понад норму вона може бути збільшена не більше ніж на 30%.
Внутрішньо переміщені особи відтепер зможуть оформити субсидію без договору оренди житла – на підставі заяви та декларації, із зазначенням домогосподарства. Після цього піде обстеження матеріально-побутових умов. А акт про обстеження стане підставою для призначення субсидії.
Процедура отримання субсидій для жителів об'єднаних територіальних громад спрощена: відтепер ОТГ мають право приймати від громадян документи для оформлення субсидії для передачі їх органам соцзахисту населення, механізм повторює практику звернень до сільських і селищних рад.
Відзначається, що уряд проведе преміювання домогосподарств за економію ресурсів за підсумками опалювального сезону, який завершився.
"Під монетизацію підпадають зекономлені домогосподарствами 150 кіловат електроенергії, якщо цей ресурс використовується для опалення, або 100 кубів газу. У грошовому еквіваленті це близько 700 гривень. Субсідіантам необхідно до 1 вересня подати заяву в місцеве управління соцзахисту населення, на підставі якого буде здійснюватися виплата грошового винагороди за енергоефективність", – розповіли в КМУ.