В Україні змінили правила для розмитнення "євроблях". Замість екологічного сертифікату при розмитненні прийматимуть техпаспорт. Крім того, вже з 22 лютого ставки для тих, хто вже давно їздить на "єврономерах", виростуть у два рази.

Так, наразі українці вже заплатили за розмитнення близько 5 млрд грн. Всі ці гроші направили до Пенсійного фонду України. Вони, зокрема, підуть на березневе осучаснення пенсій.

Розмитнити автомобіль можна буде і після 22 лютого. Але заплатити доведеться більше. Так, якщо ви тільки завезли авто на єврономерах, то пільговим акцизом (зі знижкою в 50%) можете скористатися, якщо оформите транспортний засіб не пізніше, ніж через 90 днів. А якщо автомобіль з вами вже багато років, то скористатися такою пільгою можна до 22 лютого. Правда, парламентарії розглядають можливість цей період продовжити, але поки це всього лише пропозиція.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Юрист Олександр Плахотник упевнений: всі, хто хотіли оформити авто, уже це зробили. Багато часу на це не потрібно. Більше того, якщо раніше не було можливості легалізувати авто через відсутність екологічного сертифікату, то зараз правила спростили – потрібно мати технічний паспорт.