Вчора директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник на парламентському комітеті з питань протидії корупції розповів про деякі справи, які веде його заснування і до яких в тій чи іншій мірі причетний президент Петро Порошенко.

Зокрема, директор НАБУ заявив, що фахівці, які були залучені до розслідування справи «Роттердам+», підтвердили переплату у 15 мільярдів гривень, проте слідство не виключає можливості тиску на експертів.

«Я пригадую ситуацію, яка склалася по справі рюкзаків (справа про закупівлю рюкзаків для Нацгвардії, де фігурував син міністра МВС Арсен Аваков), коли стосовно експерта, який робив експертизу, було зареєстровано виробництво та отримано дозвіл на обшук у нього. Причому це все робилося в поліції», — сказав Ситник.

За його словами, важливим моментом істини в цій справі є саме проведення експертизи.

ПопулярнеМасові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтня

«Так звана «правка Лозового» відправляє нас в державні установи, і у нас немає гарантій, що на цих фахівців з держустанов не буде тиску. Ми це розуміємо і будемо йти», — сказав директор НАБУ.

Він додав, що на його думку, у НАБУ вже достатньо матеріалів, щоб зробити певний висновки» в цій справі.

Як відомо, схема «Роттердам+» стала можливою завдяки Порошенку — через підконтрольного йому голову НКРЕ Вовка.

Також Ситник натякнув, що до реклами в столичному метрополітені з його зображенням причетний близький соратник Порошенка — заступник голови депутатської фракції партії «БПП» народний депутат Сергій Березенко.

За словами Ситника, причиною цього стала спрямоване в НАБУ підозра стосовно першого заступника голови СБУ Павла Демчини.

«Нещодавно, в рамках кримінального провадження за заявою журналіста Дмитра Гнапа, який видав листування пана (депутата-втікача) Онищенко з окремими народними депутатами. В рамках цього виробництва були викликані на допит деякі депутати, в тому числі нардеп Березенко, який відповідає за зовнішню рекламу. Мабуть, я єдиний чиновник, який був проанонсований безкоштовно», — заявив Ситник.

«Вважаю, що це дуже брудні кроки з боку Демчини. Все ж захищатися треба у більш цивілізований спосіб, а не шляхом зібрання тітушок або людей, які навіть не знають, що таке НАБУ і чому вони там стоять», — сказав він.

За його словами, з людьми, які стояли під відомством, замовники цинічно розраховувалися під вікнами НАБУ.

Ситник заявив, що причина навіть не в справі Демчини, а по справі міграційної служби. Зокрема, щодо видачі посвідчень іноземним громадянам.

Так, рік тому угода зірвалася через розголошення в СБУ.

«Від НАБУ можу сказати, що поки я його очолюю, ці проплачені акції, ці зовнішні реклами, не будуть гальмом для розслідувань», — сказав він.

Ще Ситник повідомив, що НАБУ відкрило кримінальне провадження стосовно першого заступника голови Служби зовнішньої розвідки Сергія Семочко.