Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі під час урочистої церемонії в День незалежності країни, 26 травня, після традиційних привітань перейшла на різку критику уряду. 

Про це повідомляє низка місцевих ЗМІ. 

«Незрозуміло та образливо для нашого народу, коли влада не думає про честь та гідність своїх громадян. Хто думає, що Росія поверне нам території в обмін на наші поступки, той нічому не навчився з нашої історії», – сказала президентка. 

Вона звернула увагу на те, що грузинській владі варто докласти більше зусиль для створення розумної політики з міжнародними партнерами та використати історичний момент для вступу Грузії в ЄС. 

Зурабішвілі зазначила, що зовнішня політика Грузії стала «незрозумілою» і що щоденні заяви та дії відділяють країну від Європи та «ведуть до ізоляції». 

У своїй промові грузинська лідерка також загадала про нещодавній дозвіл прямого авіасполучення між Грузією та Росією. 

«Незрозуміло і образливо, коли сьогодні ми рахуємо, скільки мільйонів принесе нам «подарунок» польотів (з Росією – ред.). Наша гідність продана за 200 чи 300 мільйонів?» – додала вона. 

Тоді президентка Грузії заявила, що бойкотуватиме компанію Georgian Airways через відновлення рейсів до РФ, і закликала громадян зробити те саме. 

“Я вирішую це для себе, це мало що означає, але я закликаю вас приєднатися до бойкоту”, – сказала президентка. 

За словами Зурабішвілі, Georgian Airways – це компанія, яка “використовує цю державу, аби розбагатіти”, й так було “за всіх урядів”. 

Зазначимо й те, що виступ президентки кілька разів переривався незадоволеним наріканням на урядовій трибуні. 

Це й не дивно, адже низка чиновників з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну почали вести досить неоднозначну політику. Серед них і прем’єр Грузії Іраклій Гарібашвілі, який на днях дав зрозуміти, що його уряд не запроваджуватиме прямих санкцій проти Росії, як це зробили США та країни Європи.  

Під час панельної дискусії міжнародного економічного форуму в Катарі Гарібашвілі, пояснюючи політику чинної грузинської влади щодо Росії, поскаржився, що Європа, мовляв, рішучіше відреагувала на події в Україні у 2022-му, ніж на російсько-грузинську війну у 2008 році. 

“У 2008-му у нас була війна. Ви пам’ятаєте когось, хто запроваджував санкції під час нашої війни? Ніхто! Ні у кого у світі не було правильної реакції, ні адекватної реакції у випадку тієї війни. Так ось моє запитання – де логіка? У нас війна – не війна, а війна в Україні – війна?” – цитує виступ прем’єра інформаційний портал Грузії. 

За його словами, грузинська влада була “дуже розчарована, що після війни 2008 року з Росією все йшло як зазвичай”.  

Разом з тим Гарібашвілі нагадав, що Росія окупувала 20% його країни: “Росія збудувала дві військові бази на нашій історичній землі, Росія визнала так звану незалежність наших історичних регіонів і ця окупація триває”.  

Під час цієї промови Гарібашвілі підтвердив, що економіка Грузії “впаде”, якщо його уряд запровадить прямі санкції проти Росії. 

“Економіка Грузії впаде, ми завдамо шкоди нашому народу, якщо запровадимо такі двосторонні економічні санкції щодо Росії. ЄС торгує з Росією лише за чотири дні стільки, скільки ми за цілий рік. Це смішно, правда ж? У нашому випадку частка Росії – оборот становить 0,3%, логіки немає”, – відповів він. 

Грузія підтримує Україну та український народ, але запроваджувати прямі обмеження проти Росії не буде, зазначив Гарібашвілі.