Як повідомляє Укрінформ, про це свідчать дані в картці документа на сайті Верховної Ради.
Так, законодавчий акт розширює перелік підстав для заборони політичної партії через суд. Відповідними підставами є виправдовування, визнання правомірним або заперечення збройної агресії проти України, у тому числі шляхом подання збройної агресії російської федерації та/або республіки білорусь проти України як внутрішнього конфлікту, громадянського конфлікту, громадянської війни.
Передбачається, що в разі заборони судом політичної сили майно, кошти та інші активи переходять у власність держави. Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
Нагадаємо, Верховна Рада 3 травня ухвалила Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо заборони політичних партій”. За відповідне рішення проголосували 330 депутатів. Про результати голосування тоді повідомив народний депутат «Голосу» Ярослав Железняк.
Він зазначив, що за відповідне рішення проголосували 330 депутатів. Він опублікував фото із результатами голосування. Також він зазначив, що за ухвалення цього законопроекту проголосували 17 колишніх депутатів ОПЗЖ: 12 депутатів із нової групи «Платформа за життя та мир» та ще 5 депутатів з ОПЗЖ, які зараз є позафракційними.
Під заборону ухваленого 3 квітня законопрєкту потрапляють ті політичні сили, які публічно заперечують збройну агресію Росії проти України, анексію українських територій та виправдовують порушення територіальної цілісності та суверенітету України.
Законопроєктом розширюється перелік підстав для заборони політичної партії через суд. Серед підстав буде виправдання, визнання правомірним, заперечення збройної агресії проти України, у тому числі шляхом подання збройної агресії росії проти України як внутрішнього конфлікту чи громадянської війни.
Крім того, партію можна буде заборонити за прославлення, виправдання дій та бездіяльності осіб, які чинять чи чинили озброєну агресію проти України.
У разі заборони судом політичної партії майно, кошти та інші активи партії, її обласних, міських, районних організацій, первинних осередків та інших структурних утворень переходять у власність держави, що вказується у рішенні суду.
Нагадаємо, що раніше президент України Володимир Зеленський призупинив діяльність ОПЗЖ та низки інших партій, які мають зв’язки з РФ. Рішення ухвалила РНБО.
«Діяльність політиків, спрямована на розкол чи колаборацію матиме успіху ,але отримає жорстку відповідь. Тому РНБО вирішила, враховуючи повномасштабну війну, розв’язану РФ, та полтіичні зв’язки, які мають низка політичних структур із цією державою, призупинити будь-яку діяльність низки політичних партій на час воєнного стану», – зазначив президент.
А саме, до цього списоку входять: «Опозиційна платформа – За життя»; «Партія Шарія»; «Наші»; «Опозиційний блок»; «Ліва опозиція»; «Союз лівих сил»; «Держава»; «Прогресивна соціалістична партія України»; «Соціалістична партія України»; «Соціалісти»; «Блок Володимира Сальдо».
«Воєнний час дуже добре показує мізерність тих, хто намагається поставити власні амбіції вище, ніж інтереси держави. Хтось ховається в тилу, але робить вигляд, що піклується про оборону. Будь-яка активність політиків, спрямована на розкол або колаборацію не матиме успіху, але отримає жорстку відповідь», – заявив Зеленський.