Для українців прийшли гарні вісті. ЗСУ перешли в контратаку та звільнили нашу землю від ворога. 

Військовий на позивний “Абдула” виклав в телеграм відео, в якому розповів останні новини з фронту на Бахмутському напрямку:

 «Вітаю друзі, мій позивний “Абдула”. Я командир підрозділу ” Terra”. Прокинулися ми о 3 ранку, о 4:30 вже були на позиції. Працюємо, маємо результат. Цілий кілометр української землі звільнений і очищений від вагнерівців, звільнений від загарбників. Продовжуємо працювати. Думаю, що це на сьогодні ще не все.» – зазначив військовий.

Віримо в наших захисників та підтримуємо їх всім чим можемо. Ворог буде переможений, обов’язково.

Тим часом керівник української розвідки Кирило Буданов наголосив, що росіяни не мають ресурсів піти в наступ будь-де в Україні, але мають їх, щоб оборонятися. Проте з обороною вони теж мають проблеми.

Дану інформацію прокоментував в ефірі одного з українських телеканалів військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко. Він зауважив, що окупанти мають можливість тримати оборону, але проводити масштабні наступальні дії по всій лінії фронту, з захопленням областей, районів та навіть великого міста вони вже давно не спроможні.

Коваленко зазначив, що ворог орієнтується на невеликі локації та вузькі напрямки – не більш того.

Тримати оборону в форматі оперативної паузи або інших факторів чи подій, що стагнують, вони можуть, – підкреслив військово-політичний оглядач.

Однак інша ситуація складається, коли починається активізація бойових дій, як це було на північному плацдармі.

“Чи змогли російські окупанти утримувати Київську, Чернігівську та Сумські області? Хоча в Київській та Чернігівській вони починали в лісах досить серйозно окопуватись. Ні, не змогли”, – стверджую він.

Співрозмовник також нагадав, що коли розпочався контрнаступ на Харківщині, ворог не зміг перейти до оборони.

Коли українські сили почали сценарій по повільному витісненню загарбників з правобережної Херсонщини, вони перейшли до оборони. Однак вона не була успішною. Окупанти були вимушені залишити свої позиції, поки взагалі не втекли з правобережної Херсонщини, – зауважив оглядач.

Також варто зазначити, що попри заяви глави ПВК “Вагнер” про нібито відведення військ з Бахмута, наступи вагнерівців до 9 травня лише посилюються. Та Євгєнія Пригожина у першу чергу треба розглядати як “інформаційного кілера” міністра оборони Росії Сєргєя Шойгу та керівника ворожого генштабу Валєрія Герасимова, каже Олександр Коваленко.

Він зауважив, те, що каже “кухар Путіна” про нібито “дефіцит боєприпасів” – це правда, однак, з одного боку.

“Російські окупанти відчувають на собі “дефіцит боєприпасів” майже по всій зоні бойових дій, але якщо ми кажемо саме про район Бахмута, то це не зовсім так”, – розказав Коваленко.

Усе через те, що саме на Бахмуті російське командування концентрує велику кількість сил, засобів та ресурсів. Зокрема, боєприпаси.

“Так, можливо, це не той потенціал, який був станом на 2022 рік. Не та кількість пострілів на добу, але все одно це максимальна кількість саме боєприпасів на локацію, саме плацдарму Бахмута”, – наголосив військово-політичний оглядач.

За його словами, жодна інша локація, наприклад, Мар’їнка, Авдіївка чи Вугледар не обстрілюються настільки інтенсивно.

Ті підрозділи окупантів, які там перебувають, вони не мають такого забезпечення пропорційним боєкомплектом як Бахмут. Отже, розглядаємо виключно нині усі його заяви, як дискредитація Шойгу та Герасимова. “Інформаційний кілінг”, – впевнений Олександр Коваленко.

Він наголосив, що з 7 на 8 травня відбувся, ймовірно, один із найсильніших штурмів позицій Сил оборони ЗСУ, який вони змогли відбити.

“Тому знову ж таки, як вірити можна фейковому злочинцю такому, як Євгєній Пригожин? Це виключно балабол і не треба його сприймати заяви на всі 100% за “чисту монету”, – підсумував військово-політичний оглядач.

Попри всі заяви, ворог безсилий проти нашої армії. Справа, навіть, не в озброєнні, а в бойовому дусі, який у окупантів відсутній, адже вони не захищають свою землю, як наші воїни, вони просто виконують накази диктаторської влади, через це і програють.