Президент Володимир Зеленський вніс на розгляд Верховної Ради невідкладний проєкт закону, що дозволяє судді не призначати заставу, коли йдеться про тяжкий або особливо тяжкий корупційний злочин.

Про це йдеться у законопректі №2620.

Документ пропонує доповнити ч.4 ст.183 Кримінального процесуального кодексу пунктом, за яким слідчий суддя або суд має право не визначати розмір застави при обранні запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою у кримінальних провадженнях щодо тяжкого або особливо тяжкого корупційного злочину.

Президент пояснює, що застава замість арешту дозволяє ухилитися від кримінального переслідування.

“Особа, яка вчинила правопорушення, пов’язане з одержанням неправомірної вигоди, маючи фінансові можливості та сплативши певну суму застави, яка навіть може бути меншою за розмір неправомірної вигоди, уникає в подальшому тримання під вартою.

Перебуваючи на свободі, вона має змогу активно протидіяти зусиллям правоохоронців, перешкоджати встановленню істини шляхом знищення документів, речових доказів, залякування осіб, які можуть бути свідками чи потерпілими”, – йдеться в обґрунтуванні законопроекту.

Як відзначають експерти, якщо цей законопрект зміг би раніше вступити у силу, то такі резонансні особи, як Свинарчук, Дубневич наразі би сидилі за гратами.

Тим не менш, така ініціатива президента вже ставиновить серйозну загрозу для злісних корупціонерів, та фігурантів майбутніх антикорупційних розслідувань.