На Заході не вщухають розмови про санкції та обмеження, з якими зіткнеться РФ та особисто російський президент Володимир Путін у разі повномасштабного вторгнення в Україну. Адміністрація президента США Джо Байдена шукає інструменти, за допомогою яких можна буде зашкодити економіці Росії. Одним із них є відключення країни від SWIFT.

Міжбанківську систему зараз використовують понад 11 000 банків для надсилання захищених повідомлень та платежів. Якщо Росію відключать від SWIFT, це призведе до припинення всіх міжнародних операцій, викличе волатильність валюти та масовий відтік капіталу.

А це вже викличе раптовий шок для російських компаній та їхніх іноземних клієнтів, особливо для покупців нафти та газу, що експортуються у доларах, йдеться у матеріалі CNN. Якщо відключення відбудеться, це також спричинить скорочення економіки РФ на 5%.

Але в Росії можуть відреагувати, а точніше вже навіть планують. Насамперед заходи у відповідь стосуватимуться експорту енергоносіїв.

“Якщо Росію відключать від SWIFT, то ми не отримаємо валюту, а покупці насамперед європейські країни не отримають наш товар – нафту, газ, метали та інші важливі компоненти”, – сказав Микола Журавльов, віце-спікер Ради Федерації.

Відповідно, у цьому напрямі найбільше постраждає Європа. Але на допомогу європейцям можуть прийти США та Австралія.

Сполучені Штати також можуть запровадити масштабні санкції, які вдарять по російських банках. Зокрема, як заявив Джо Байден, останні втратять доступ до розрахунків у доларах.

“Ми перебуваємо в положенні, коли це матиме серйозні економічні наслідки. Наприклад, все, що пов’язано з доларами, якщо вони вторгнуться. Вони заплатять. Їхні банки не зможуть мати справу з доларами”, – заявив Байден на прес-конференції, повідомляє прес-конференція. -служба Білого дому.

В Америці кажуть, що такі заходи можуть завдати більшої шкоди для економіки Росії, ніж відключення від SWIFT.

Обмеження у разі повномасштабного вторгнення в Україну будуть запроваджені проти цілих секторів російської економіки. Зокрема – оборонного та аерокосмічного. Крім того, якщо Путін вирішить атакувати Україну, скандальний газопровід “Північний потік-2” не буде запущено. Як заявив офіційний представник Держдепартаменту Нед Прайс, проект наразі є важелем тиску на РФ. З такою ж думкою виступили й у Німеччині.