Українські військові наблизились до кордонів Херсону. На Запорізькому напрямі лінія фронту просунулась на вже на понад 10 кілометрів.

Міський голова Мелітополя Іван Федоров переконаний, що ЗСУ звільнять Херсон вже найближчим часом. На його думку, це трапиться у найближчі тижні. Він додав, що те ж стосується Мелітополя – від Запорізького напрямку до Мелітополя українські захисники та захисниці просунулись вже на більш ніж 10 кілометрів.

Херсон та Мелітополь скоро можуть звільнити

Під час свого останнього відеозвернення Іван Федоров звернувся до мешканців Херсону та Мелітополя, яким наразі доводиться виживати в окупації.

“Хочу констатувати декілька фактів для того, щоб підтримати й повернути віру тим людям, які перебувають на окупованих територіях. На сьогодні наші героїчні ЗСУ значно просунулись і перебувають на кордонах Херсону. Я впевнений, що найближчим часом, у найближчі тижні місто Херсон буде звільнене нашими героїчними військовими. Така ж ситуація у напрямку міста Мелітополь. Вже більш ніж на 10 кілометрів просунулись від Запоріжжя у бік Мелітополя наші ЗСУ, “– сказав Федоров.

Він зауважив, що останнім часом в Україну надходить велика кількість зброї від західних партнерів. На думку мера Мелітополя, це “абсолютно точно наближає нас до перемоги”. Він висловив сподівання, що найближчим часом західної зброї буде достатньо для того, щоб звільнити окуповані росіянами міста.

Останні тижнів росіяни знову почали масово викрадати людей

Федоров зробив ще одне важливе повідомлення. На жаль, на окупованих територіях окупанти щодня викрадають людей, насамперед пасторів та активістів. Останні тижні вони роблять це надзвичайно часто, щоб залякати місцевих жителів, які їх не підтримують.

Тож мер міста наголосив, що потрібно відразу повідомляти про зникнення та викрадення людини. Це допоможе спецслужбам України своєчасно зафіксувати випадок та оперативно на нього відреагувати. Людина одразу потрапить у реєстр, тож, відповідно, шанси на її повернення додому значно зростуть. Іван Федоров додав, що сподівається на те, що після війни усі люди, які перебували в полоні, отримають моральну та матеріальну компенсації.

Нагадаємо, що російські загарбники намагаються залякати місцеве населення та придушити рух опору через нібито введення смертної кари.
Про це повідомив голова Запорізька ОВА Олександр Старух.

«Українські партизани продовжать чинити опір. У цей час окупанти продовжують боротися між собою за владу та фінанси», — додав він.

Наразі під контролем окупантів перебуває частина Запорізької області уздовж Азовського моря, зокрема Мелітополь і Бердянськ. Тимчасово захоплений і Енергодар, поряд із яким розташовується Запорізька атомна електростанція. За даними ОВА, майже 60% території регіону тимчасово окупували російські війська. Інша частина області зазнає постійних обстрілів з боку окупантів.

У регіоні активно діє Рух опору. Так, в Мелітополі українські партизани вже ліквідували російських військових високого рангу, а в У Токмаці партизани розповсюджують антиросійські листівки на вулицях. У перехоплених розмовах російські солдати між собою скаржаться на «українські диверсійні групи». Також так звана окупаційна влада у Запорізькій області заявила про плани автоматично давати російське громадянство народженим після 24 лютого дітям. Президент Володимир Зеленський 9 червня відзначив, що українським захисникам на Запоріжжі вдається зривати плани окупантів.