Директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Сергій Згурець зазначив, що в ЗСУ має бути план, який не дозволить РФ скористатися перевагою глибокої оборони
Про це він сказав в ефірі одного з телеканалів.
Зараз начебто все очевидно, що нам потрібно наступати в напрямку Мелітополя, Бердянська, Маріуполя. Але за цією очевидністю має стояти такий план, який не дозволить росіянам скористатися перевагою глибокої оборони, яку вони намагаються побудувати на цій ділянці фронту”, – зауважив Згурець.
За словами експерта, Запорізький фронт почав оживати.
“Там вже робляться рейдові дії нашими військовими, відбувається розвідка боєм, здійснюються удари вглиб території противника. Вже починається період формування майбутнього полю бою, яка нагадує операцію зі звільненням правого берега Херсонщини”, – підкреслив Згурець.
Додамо, військові експерти та аналітики повідомляли, що український контрнаступ може початися вже в середині – наприкінці весни. Однак є ймовірність, що ЗСУ не встигнуть підготуватися до весни, і контрнаступ може буде перенесений на літо або навпаки – він почнеться раніше запланованого.
Про це розповів керівник Центру військово-правових досліджень, військовий експерт Олександр Мусієнко. Він наголосив, що крім основного плану, можуть бути й додаткові в разі, якщо щось піде не так.
“Корективи можливі внаслідок того, що змінюється бойова ситуація, можуть виникати певні обставини, події, що можуть змінитися, і за місяць ми вже можемо обговорювати дещо інший сценарій, можливо, про те, що наш контрнаступ навпаки пришвидшиться”, – додав експерт.
Перш за все зараз швидкість контрнаступу напряму залежить від швидкості постачання західної зброї та техніки Україні, наголосив Мусієнко. Бойові дії залежать від постачання боєприпасів, танків тощо.
«Мовиться не про одну чи дві роти танків, чи танковий батальйон. Мовиться про те, що Україні необхідно щонайменше отримати те, про що говорив міністр оборони Сполучених Штатів Америки Ллойд Остін під час попереднього “Рамштайну” – це 150 – 170 танків», – підкреслив мовець.
По-друге, до контрнаступу мають бути готові українські резерви. Мовиться про належну кількість підрозділів, які зараз не беруть участі в активних бойових діях, а перебувають за кордоном на полігонах країн НАТО і проходять відповідний вишкіл та навчання.
По-третє, можуть з’явитися так звані “чорні лебеді” (непрогнозовані події), зауважив Мусієнко. Вони можуть стосуватися як однієї, так і іншої сторони цієї війни.
«Сказати, що наступ буде 9 травня – це дуже добре, але нам варто розуміти, що може бути і план Б, що це не станеться 9 травня, а, можливо, станеться пізніше; і план С, що це, можливо, буде ще пізніше; і план D, що це, можливо, станеться навіть раніше 9 травня», – резюмував Мусієнко.
Варто зазначити, Роман Світан переконаний, що вже десь за місяць буде 100% готовності до виконання наступальних дій. Він припустив, рішення про контрнаступ не ухвалять раніше середини квітня.
Також за словами військового експерта, дуже умовно фронт в Україні можна розділити на 2 ділянки.
Гарячий фронт – йдеться про Донецьку, Луганську області та район аж до Куп’янська на Харківщині.
Фронт, який вдалося стабілізувати – мовиться про Херсонський та Запорізький напрямки.
Як зазначив полковник запасу ЗСУ, контрнаступальні дії будуть відбуватися не на Сході України. Зараз українські захисники, які тримають оборону на цьому напрямку, виконують вкрай важливу місію – виграють час, поки триває підготовка до наступу на тих ділянках, де це зробити легше.