Правий берег річки Дніпро має для Росії стратегічне значення, інакше утримання фронту з боку окупантів ослабне.

Про це військовий експерт Олег Жданов повідомив у розмові з російським правозахисником Марком Фейгіним.

“Якщо ми знищимо правобережне угруповання, то вогневими засобами ми перекриваємо вхід до Криму. Ми закриваємо фактично шийку пляшки, з якої постійно ллється потік техніки та особового складу з РФ”, – пояснив військовий експерт.

Крім того, Жданов додав, що при звільненні правого берега Дніпра ЗСУ зможе взяти під контроль залізничну гілку на Запоріжжі та взяти під вогневий контроль Мелітополь, через що Запорізький напрямок “почне дуже просідати”.

Військовий експерт зазначив, що при постачанні в Україну ракет типу ATACMS і скороченні дистанції на правобережжі Дніпра стануть можливими удари по Керченському мосту, який з’єднує материкову Росію та окупований Крим.

“Таким чином ми повертаємо Криму статус півострова, який буде відрізаний від Росії. Тоді проблема звільнення Криму стає набагато легшою”, – зазначив Олег Жданов.

Водночас він зазначив, що за такого розподілу сил важливою метою залишиться знищення Чорноморського флоту РФ у Севастопольській бухті.

Також контрнаступальні дії ЗСУ на півдні стимулюють розмови про можливий відхід російських військ із раніше зайнятих позицій. Військовий експерт Жданов вважає, що чекати на черговий “жест доброї волі” не має сенсу. 

“Генеральний штаб РФ не піде на це. Путін не дасть дозволу. У нього в розпорядженні є єдиний обласний центр. Відмова від нього означатиме фіаско і повну військову поразку”, – наголосив Жданов.

Водночас він припустив, що є й альтернативний варіант наслідків подій, який уже не залежить від прямих розпоряджень командування.

“Якщо бійці втечуть самі з поля бою, то зупинити їх буде неможливо, Кремль уже нікого не зупинить”, – додав експерт.

За словами Жданова, у сучасній війні контрнаступ – поняття досить абстрактне. Якщо Збройні сили України знекровлять російське угруповання в Херсоні, позбавлять його можливості постачати боєприпаси, паливо, продовольство, особовий склад, техніку, то тоді ситуацію можна порівнювати з комбінованим контрнаступом.

Експерт зазначив, що російські війська не можуть оборонятися, тому будуть змушені відступати чи здаватися в полон. Ось це можна вважати сучасним контрнаступом, вважає Жданов.

“Не обов’язково це має бути атака в лоб, як це робить Російська Федерація у шаблонах Другої світової війни”, – зазначив аналітик.

Жданов підкреслив, що Херсон знаходиться на правому березі, і зараз йдеться про оперативне оточення угруповання військ Росії на правому березі – це напрямок на Херсон та Кривий Ріг.

“Це можна вважати таким оперативним оточенням, тому що ці два мости, точніше, три – один залізничний і два автомобільні, – це єдині ланцюжки, за якими можна здійснювати всю логістику угруповання російських військ на правому березі. З їх взяттям під вогневий контроль відразу стало зрозуміло, що подальше постачання цих російських військ практично неможливо”, – заявив експерт.

Раніше Жданов зазначив, що, незважаючи на влучні удари ЗСУ по складах росіян у тилу, окупанти все ж таки підживлюють свої підрозділи, поставляючи їм озброєння. Для цього вони використовують чимало логістичних шляхів.

Жданов розповів, що є два основні мости: на півдні – Антонівський міст у Херсоні, а вище за течією Дніпра – залізничний міст. Якщо ці об’єкти будуть зруйновані, логістику росіян буде знищено.

Експерт переконує, що зробити це потрібно до початку контрнаступу на півдні.