Олег Катков, військовий експерт, головний редактор Defence Express, вважає, що на території островів у дніпровських плавнях можуть діяти окремі підрозділи, йти бої, але поки ця зона буде залишатися сірою.
Таку думку він висловив в етері Еспресо. Військовий експерт прокоментував вірогідність десантних операцій на островах у дельті річки Дніпро Херсонської області.
“Проведення десантної операції після того, як окупанти здійснили черговий жест “доброї волі”, виглядає доволі дивно, тим більш взимку у нижній течії річки Дніпро. На мою думку, десантні висадки з боку РФ у дельті р. Дніпро можуть бути відповіддю на прапор України, який був піднятий на одному з островів. Відповідно, така подія може викликати більш щільний контроль за цими островами з боку РФ”, – пояснив головний редактор Defence Express.
Олег Катков не вбачає можливості, що ворог особливо у сьогоднішніх погодних умовах спробує висаджувати десант.
“Вся дельта р. Дніпро з островами це, так звана, сіра зона, у якій можуть діяти окремі підрозділи, йти бої, але сама територія поки не буде ні визволеною Україною, ні окупованою РФ, вона буде саме сірою і стане місцем зустрічі ДРГ. Можливо, там будуть окремі опорні пункти, щоб позначити свою присутність. Однак, я не можу сказати, що саме нижня течія р. Дніпро зараз може стати майданчиком для десантних операцій у будь-яку сторону”, – зазначив Катков.
У свою чергу, військовий експерт Олександр Коваленко прокоментував загальну картину у зоні бойових дій. Південний плацдарм. Лівобережна Херсонщина у стані формування операційної зони завглибшки 10 – 20 кілометрів.
Кинджал під ребром окупантів і запорізька пастка
Фактично всі умови для її формування створено, спостерігається процес закріплення та посилення можливостей щодо вогневого тиску / контролю. Ця операційна зона виглядає дуже цікаво, особливо якщо врахувати таке місце, як Кінбурнська коса, що є для російського угруповання на лівобережці кинджалом під ребром. Командування російських окупаційних військ це чудово розуміє, але вдіяти з фактором коси нічого не може.
Запорізька локація у стані формування умов для контрнаступу. Наразі умови не сформовані, але можливість прострілу до азовського узбережжя прискорює цей процес. Російські окупаційні війська сконцентрували в цьому районі до 15 батальйонно-тактичних груп передової лінії та приблизно 6 батальйонно-тактичних груп резерву 29-ї, 35-ї та 36-ї загальновійськових армій.
Показово, що ці 6 батальйонно-тактичних груп сконцентровані на роздоріжжі між лівобережжям Херсонщини та запорізькою локацією, тобто за одночасної активізації деяких дій можуть бути використані гранично неефективно. Очевидно, що так і буде.
Донбаський плацдарм.
Донецька локація без істотних змін продовжує відігравати роль, що блокує та витягує ресурси РОВ. У ближньому та середньостроковій перспективі зміну цієї ролі на цій ділянці не слід очікувати. І як би це бездушно не звучало, але так треба.
Фактично, саме на тому, що роблять наші герої у Донецькій локації, триматиметься все те, що буде зроблено на решті плацдармів. Причому йдеться не тільки про сковування ресурсу супротивника, а й про вирішення низки інших, дуже важливих завдань, про які поки не час…
Луганщина є сформованою для контрнаступу локацією, на якій є як вогневий контроль основних логістичних артерій, гіпертрофовано-розширена сіра зона, так і ресурс підрозділів 20-ї ОВА ЗВО, який видихнувся. На цьому загальному тлі дуже разюче виглядає критична нестача артилерії у РОВ на трьох локаціях, за винятком Донецької, де її хоч не надміру, але достатньо, щоб час від часу під Бахмутом імітувати вогненний вал.
В іншому ж практично на всіх локаціях відзначається впевнене зниження ефективності системи управління і системи забезпечення. Погіршується логістика та можливості щодо своєчасної компенсації втрат, навіть неякісним ресурсом у вигляді мобіків. Таким чином, 3 з 4 локацій або знаходяться в дуже перспективному положенні, або проходять процес дозрівання для подальшого занурення в це положення.