У Тбіліському міському суді у середу 10 листопада розпочалося слухання у справі колишнього президента Грузії Міхеїла Саакашвілі, якого звинувачують у причетності до розгону мітингу опозиції у листопаді 2007 року.

Суд вимагав присутності політика у залі, проте підозрюваного на перше засідання не пустили. Про це заявив адвокат Саакашвілі Бека Басілая.

Він зазначив, що Міністерство юстиції та Спеціальна пенітенціарна служба зобов’язані виконати вимогу суду.

 «Якщо процес над Михеїлом Саакашвілі не відбудеться в залі суду, це буде ще одним доказом того, що влада налякана», — наголосив Басілая.

Але у грузинському Мін’юсті заявили, що не доставлять екс-президента до суду через побоювання заворушень та погіршення його здоров’я.

“Саакашвілі припинив лікування, і його переведення на судовий процес та присутність становлять додатковий ризик для його здоров’я”, – цитує ТАСС заяву прес-служби установи.

Судовий процес без участі Саакашвілі розпочався о 13:30 за місцевим часом. У залі суду не було представників ЗМІ, лише адвокати політика.

Соратники екс-президента Михайла Саакашвілі влаштували протест перед судом. Вони вимагають переведення до цивільної лікарні Саакашвілі, який голодує у в’язниці вже 41 день. Правоохоронці затримали у Тбілісі щонайменше 46 учасників акцій грузинської опозиції за образи співробітників поліції та дрібне хуліганство.

Нагадаємо, Саакашвілі  в’їхав на територію Грузії на 1жовтня з метою згуртувати своїх прихильників перед муніципальними виборами. Політика заарештували, оскільки він проходить обвинуваченим у кількох кримінальних справах.