Палата представників США схвалила проєкт оборонного бюджету на 2022 рік, який передбачає надання 300 мільйонів доларів безпекової допомоги Україні. Рішення ухвалили 24 вересня.

Новий бюджет включає збільшення на 50 мільйонів доларів. Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на The Hill.

Як зазначається, проєкт оборонного бюджету у сумі $778 млрд підтримали 316 голосами, проти було 113.

Тепер законопроэкт має схвалити Сенат і підписати президент.

У новий оборонний бюджет були включені ряд поправок, що стосуються Росії. Адміністрація президента США Джо Байдена запросила навесні у Конгресу $753 млрд на оборонні потреби. В рамках консультацій дана сума була збільшена.

У документ включено поправки, які передбачають розширення обмежень проти суверенного боргу Росії.

Серед пропозицій конгресменів – санкції проти “Північного потоку-2”, використання титану з України замість ресурсів з Китаю та Росії, від яких зараз залежні Сполучені Штати, та нові санкції проти РФ та російських олігархів, високопосадовців та медійних осіб.

Також законопроєкт пропонує збільшити присутність американських військ на східному фланзі НАТО – у Польщі, Румунії та Балтійських країнах.

Бюджет включає в себе заборону для американців купувати і продавати російські суверенні боргові зобов’язання не лише на первинному, але і на вторинному ринках. Це стане відповіддю на спроби Росії втрутитись в американські вибори.

Відомо, що 29 вересня Комітет з питань міжнародних відносин Сенату США проведе слухання за закритими дверима за участю високопоставленого представника адміністрації на тему енергетичної безпеки й, зокрема, політики команди Джо Байдена щодо газопроводу Nord Stream 2, – повідомляв Укрінформ.

Адміністрація Байдена від початку своєї каденції запровадила низку санкцій, спрямованих проти російського газопроводу. Водночас у Білому домі відмовились від запровадження обмежень проти компанії-оператора, Nord Stream 2 AG, заявивши, що це порушить американські національні інтереси. У Конгресі США вважають цей крок помилкою й працюють над тим, щоби змусити Білий дім скасувати будь-які обмеження щодо санкцій США на законодавчому рівні.