Сьогодні боротьба українців відбувається не тільки на фронті, але й історичні події розгортаються навколо УПЦ МП.

У Києво-Печерській лаврі відбувається затягування відходу УПЦ МП за допомогою використання юридичних моментів. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявила докторка філософських наук, професорка, релігієзнавчиня Ірина Богачевська.

Вона зазначила, що представники УПЦ МП будуть тягнути судовий розгляд, а судді теж не поспішають займатися цією досить резонансною справою. 

 “В УПЦ МП думають, що держава зрештою просто займатиметься якимись іншими, важливішими насущними проблемами, а їм вдасться, як вони це зазвичай роблять, відсидітися”, — сказала Богачевська. Релігієзнавчиня наголосила, що держава не воює з православними вірянами, а виконує взяті на себе усі міжнародні зобов’язання.

“В Україні найбільш демократичне законодавство про свободу совісті та релігійні організації. Це думки й міжнародних експертів, і юристів, і релігієзнавців”, — каже Богачевська. 

“Коли ми бачимо випадки колаборації, кожен із цих випадків розглядається індивідуально, кожен із цих фактів отримує юридичну оцінку, і, грубо кажучи, державі абсолютно все одно колабораціоніст священник чи не священник.

Але лише серед священників УПЦ МП ми спостерігаємо найбільшу кількість колаборантів із численних українських релігійних організацій. Саме тому це не переслідування православної церкви, це спроба держави боротися з випадками колаборації та спроба держави заборонити афілійовані з державою-агресором організації”, — сказала експертка. 

Також вона нагадала, що практично весь час існування незалежної України Московський патріархат проповідував “русский мир” і користувався небаченими для релігійної організації преференціями, зокрема і з боку держави.

“Тепер держава просто виправляє помилки, що накопичилися. І ми знову бачимо: ця позиція держави користується підтримкою громадянського суспільства”, — додала Богачевська.