Російським військам нереально взяти в оточення Бахмут Донецької області. Для того, щоб оточити місто-фортецю ворожим силам потрібно біля 30 км запасу по фронту, що неможливо навіть з технічної точки зору, оскільки з двох боків ворог буде атакований українськими гарнізонами.

Таку думку висловив в ефірі телеканалу “Еспресо” військовий експерт, військовий льотчик-інструктор та полковник запасу ЗСУ Роман Світан.

Він наголосив, що з півдня не дають окупантам оточити місто Костянтинівський та Часівярський гарнізони, а з півночі ворогу протистоїть Сіверський гарнізон.

“Сіверськ і Білогорівка – правильно обрані наші точки опори, що утримують весь фронт. У цьому як раз і є проблема для росіян”, – заявив він.

За словами експерта, збільшення чисельності російських військ ні до чого не призводить. Лише зростають втрати окупаційної армії.

“У ворога немає жодного механізму оточити Бахмут. Якщо виникне загроза повного руйнування міста і не буде можливості утримуватися, то у нас є поряд лінія оборони – район Часового Яру. Тобто ми виконаємо певні дії, вирівняємо й утримаємо фронт. Зараз це робити нема ніякого сенсу, тому що ми добре утримуємося у самому Бахмуті під прикриттям Часівярського гарнізону. Саме такий тандем двох гарнізонів тримає цей плацдарм і не дає росіянам далі рухатися на Слов’янськ”, – наголосив Світан.

В той же час зазначимо, що За минулу добу ворог завдав 11х ракетних та 4х авіаційних ударів, а також здійснив 43х атаки MLRS. Про це повідомляє Генштаб ЗСУ.

Росія продовжує ігнорувати закони та звичаї війни, використовує тактику терору проти звичайних громадян України. Вночі за допомогою системи ППО С-300 ворог випустив 9х ракет по цивільній інфраструктурі міста Харкова. Більш того, Росія випустила 10х маротичних боєприпасів “Shakhed-136”, 9х з них перехопили наші захисники.

Загроза подальших ракетних та авіаційних ударів залишається високою по Україні.

Російські військові продовжують бойові навчання на полігонах в Республіці Білорусь. Більш того, Росія підтримує військову присутність у прикордонних районах Курської та Білгородської областей.

Вісь Бахмут: ворог робить подальші спроби захопити місто Бахмут. Сили оборони України відбили 22-х атаки. Водночас ворог провів невдалі наступальні дії у околицях Орігово-Василівки (Донецька область). Крім того, окупанти обстріляли Миньківку, Орігово-Василівку, Дружківку, Бахмут (Донецька область).

Сокири Авдіївка та Мар’їнка: ворог намагався просунутися у бік Новобахмутівки, Новокалинове, Степове, Авдіївки, Сєвєрна, Водяне, Красногорівки та Мар’їнки (Донецька область). Всі атаки зазнали невдачі.

Куп’янськ та Лиманські сокири: ворог провів невдалі наступальні дії у околицях Стельмахівки, Кузьмине, Берестове.

Запорізька та херсонська сокири: окупанти атакували більше, ніж
30х населених пунктів, у тому числі Новосілка і Новопіль (Донецька область); Ольгівське, Чарівне, Білогір’я, Мала Токмачка, Новоданилівка, Новоандріївка, Щербаки (Запорізька область); Новоолександрівка, Козацьке, Іванівка, Інженерне, Янтарне, Кізомис (Херсонська область).

За минулу добу українські Air Force завдали 6x авіаударів по зосередження російських військ. А підрозділи ракетних військ і артилерії уразили 1 пункт управління, 6 районів зосередження живої сили ворога, 2 склади боєприпасів та 2 склади пально-мастильних матеріалів.