Перед керівництвом РФ постав вибір між завданням повністю окупувати Донбас та необхідністю обороняти наземний коридор до Криму на Запоріжжі
Про це пише міністерство оборони Британії у twitter.
Британська розвідка звертає увагу, що зображення з відкритих джерел, датовані 7 лютим, вказують на те, що Росія, ймовірно, продовжує зміцнення оборонних укріплень в окупованій частині Запорізькій області, зокрема поблизу Тарасівки. Ще у січні РФ встановила аналогічні споруди між Василівкою та Оріховим.
На думку британських аналітиків, попри нинішній оперативний фокус на Донбасі, Росія як і раніше стурбована обороною флангів своєї розширеної лінії фронту. Про це свідчить продовження будівництва оборонних укріплень у Запорізькій та Луганській областях та перекидання туди особового складу.
“Лінія фронту в Україні сягає приблизно 1288 км, а в окупованій РФ Запорізькій області – 192 км. Великий український прорив на Запоріжжі серйозно поставив би під сумнів життєздатність російського “наземного мосту”, що з’єднує Ростовську область та окупований Крим”, – констатували у розвідці Британії.
Водночас там підкреслили, що успіх України на Луганщині ще більше підірве проголошену військову мету Росії захопити весь Донбас.
“Рішення про протидію, якій із цих загроз віддати перевагу, ймовірно, є однією з головних дилем для російських планувальників”, – дійшли висновку британці.
Російська окупаційна армія наступає на окремих ділянках фронту на сході України, але особовий склад ЗС РФ там погано підготовлений. Про це сьогодні, 8 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав генерал-лейтенант запасу, засновник благодійного фонду “Закриємо небо України” Ігор Романенко.
Він зазначив, що зараз армія РФ нарощує потенціал за особовим складом на лінії ведення вогню, за рахунок цього їй вдається проводити повільний наступ на сході України.
“За відомостями нашого Генерального штабу, зараз противник веде на окремих ділянках наступальні дії — на п’яти напрямках, до яких належить Куп’янський, Лиманський, Бахмутський, Авдіївський, Новопавлівський. Зрозуміло, що за ті терміни, за які готувався особовий склад, рівень їхньої підготовки не дуже високий, але за рахунок нього доукомплектовуються всі підрозділи і частини противника, які діють на всіх напрямках. Крім того, зібрали й поставлять якусь частину техніки, і все зараз задіяно в боях з тим завданням, яке вони ставлять собі вже протягом пів року — по захопленню Луганської та Донецької областей в адміністративних кордонах”, — сказав Романенко.
Він зазначив, що на навчальних полігонах Російської Федерації та Білорусі триває підготовка стратегічного резерву окупаційної армії.
“Йдеться про використання і залучення цього так званого стратегічного резерву противника на 150-200 тисяч військовослужбовців. Тому розвідки — і наша, і наших союзників — відстежують цю ситуацію. Генеральний штаб і військово-політичне керівництво про це знає. Було проведено, відповідно, Ставку верховного головнокомандувача, на якій вирішували питання стану справ і ведення бойових дій на поточний момент і з перспективами, з організацією відсічі противнику і створенням своїх резервів для проведення як оборонних, так і наступальних дій, що мають призвести до деокупації захоплених земель”, — сказав експерт.
Він звернув увагу, що президент РФ Володимир Путін хотів би пред’явити росіянам якісь результати розв’язаної Кремлем війни проти України, що теж є фактором впливу на російську армію. Однак плани РФ були провалені від самого початку повномасштабного вторгнення і зараз зриваються всі заявлені терміни наступальних операцій російських окупантів на сході й на півдні України, наголосив спікер.
Водночас противник відстежує ситуацію щодо передачі озброєнь Україні з боку союзників і підвищення потенціалу ЗСУ не тільки в оборонних діях, але й для проведення наступальних дій зі звільнення окупованої території.
“Тому противник враховує такі можливості та докладає максимум зусиль, а загалом деколи і зриває свої раніше сформовані плани з підготовки ось цього так званого стратегічного резерву. І за ситуацією, яку вони оцінюють на фронті, починають уже кидати свої з’єднання, частини в бій. Ми це бачимо по цій другій мотострілецькій дивізії, яка входить до танкової армії”, — сказав Романенко.
Він зазначив, що наступ армії РФ на п’яти напрямках має поки що тактичне значення, і протягом місяця-двох ситуація на фронті змінюватиметься.
“І дуже сподіваюся, що вона буде на користь нашим Силам оборони України. Для цього робиться все максимально з боку народу нашого і військово-політичного керівництва щодо забезпечення цих дій”, — сказав Романенко.