На кандидата в мери Вінниці від “Опозиційної платформи – За життя” (ОПЗЖ) та відомого українскього боксера В’ячеслава Узелкова, завели справу за підкуп виборців.

Про це повідомляє Відділ комунікації поліції Вінницької області

14 жовтня на площі у м. Вінниці кандидати від однієї з політичних сил на місцевих виборах на площі влаштували українську польову кухню. Під час заходу громадянам роздавали приготовлені страви та агітували за політичну силу.

Слідчим відділом Вінницького відділу поліції, на підставі публікацій в ЗМІ та соцмережах про вказану подію, розпочато кримінальне провадження за ч.3 ст.160 КК України (підкуп виборців).

На самому початку заходу чоловік, який виконував фунцкію кашовара, привітався з присутніми словами: “Вас сьогодні пригощає безкоштовно… Гречана каша козацька. Є у нас друзі – фірма “ОПЗЖ”, вас пригощають”.

Все це супроводжувалося виступом духового оркестру, а поруч стояв банер із зображенням кандидатки у Вінницьку міську раду від партії “Опозиційна платформа – За життя” Олени Лепей і намет із символікою ОПЗЖ, в якій продавалася агітаційна продукція.

Згідно ч.3 ст.160 Кримінального кодексу України за надання виборцям, учасникам референдуму, юридичним особам неправомірної вигоди, що супроводжується передвиборною агітацією або агітацією з референдуму, згадуванням імені кандидата, назви політичної партії, яка висунула кандидата на відповідних виборах, або використанням зображення кандидата, символіки політичної партії, яка висунула кандидата на відповідних виборах передбачено покарання у вигляді обмеження волі на строк від двох до п’яти років або позбавленням волі від двох до шести років.