Попри те, що керівництво Росії кидає на схід нових військових, їхній наступ зазнає поразки. ЗСУ на Донецькому напрямку тримають оборону міцно. Всі атаки росіян не мають жодного продовження. Так думку висловив експерт центру оборонних стратегій Андрій Риженко в ефірі українського телеканалу .

Він вважає, що Путін обрав саме цю дату, оскільки він розуміє, що його армія не зможе вести бойові дії в осінньо-зимовий період, вони будуть обмежені.

“Зараз Путін безпосередньо спілкується з командувачем “спецоперації”, який на території України. Шойгу та Герасимов зараз трохи відійшли в сторонку. Я думаю, що це була його ініціатива. Це пов’язано з, перш за все, що можливості російської армії вести бойові дії в осінньо-зимовий період також обмежені. Вони розуміють, як тільки погіршаться погодні умови, це зробити буде дуже важко. Потрібно вести проміжковий облік того, щоб доповісти громадянам РФ, що досягнуто і які перемоги. Для цього я думаю встановлена ця дата (15 вересня -ред.), але вона вчоргове буде провалена, бо перспективи наступу РФ на сході фактивно ніякі. Ми знаємо, що вони зараз там активізувалися, залучаються свіжі солдати, також там воюють “кадирівці”, – сказав Риженко.

Військовий експерт Олександр Мусієнко в ефірі «Єдиного марафону» оцінив ризики від того, що росіяни посилюють свої війська новими силами на Донеччині.

«Атака зомбі, як я вже казав, там відбуваються. Українські підрозділи відбивають там атаки і нарощування вогневої підтримки зростають, треба розуміти, що систематично і зброя надходить. Все, що є зараз у українців для того, щоб стримувати атаки. І можна сказати, якщо ми подивимося карти, офіційні повідомлення Генштабу… всі атаки вони відбивають. Успіхів по захопленню населених пунктів, істотного просування вперед у російських сил особливо там не спостерігалося», – зазначив Мусієнко.

Він наголосив, що на деяких напрямках, як на Слов’янському і Ізюмському активізувались бої. Але водночас експерт зазначає, що дата в 15 вересня, коли нібито російські війська мають вийти на адміністративні кордони Донеччини малоймовірні, навіть за умов передислокації третього армійського корпусу, який був сформований під Нижній Новгородом. «За різними оцінками, він складається від 11-15 тисяч особового складу. Вони зменшили критерії, якщо раніше буди переваги тим, хто мав досвід, то тут був відбір усіх бажаючих», – каже експерт.

Вони будуть розосереджені від Ізюму по Донецький напрямок, впевнений експерт. Особливо звертає увагу Мусієнко, що російським військам заборонено виводити з України особовий склад на ротацію, або на доукомплектування. «Вони будуть робити це тут на окупованих територіях. Це пов’язано з тим, що є інформація про зменшення бойового духу, тож є підозри, що якщо виводити до Росії, вони звідти не повернуться», – каже Мусієнко. За словами експерта, це показує, що у ворога є техніка, але не вистачає людського ресурсу для ведення наступальних дій на Сході, тож дійсно можуть поспішати. «Те що вони поспішають, не означає, що до 15 вересня, можна там захопити Донецьку область», – каже експерт. 

Російські війська можуть посилити наступ в осінній період, якщо будуть сприятливі погодні умови. Але у разі активних дощів бойові дії можуть вщухнути. Про це в коментарі РБК-Україна розповів військовий експерт Михайло Жирохов. За словами експерта, ворожі війська пересуваються польовими дорогами, які восени часто розмиває. Асфальтовані шляхи окупанти не використовують, оскільки українські захисники тримають їх під вогневим контролем.

“Все залежить виключно від погодних умов. Якщо осінь буде дуже дощовитою, то польові дороги на Херсонщині, Запоріжжі, Донбасі розмокнуть. Повноцінної логістики для наступу не буде. Тому що там степ і, як правило, одна-дві дороги асфальтовані, які прострілюються української армією”, – пояснив експерт.