Віцеспікер Верховної Ради Олександр Корнієнко в ефірі авторської програми “Перші особи” з Оленою Трибушною висловив думку про те, що ідея ексспікера парламенту Дмитра Разумкова об’єднатися зі старими політиками може не принести бажаного результату та реакції виборців.

Він зазаначив, що Разумков сам повинен пояснити свій вибір.

“Об’єднання зі старими політики, яке ми вже тиждень бачимо у форматі блоку РАЯ – Дмитро Разумков, Арсен Аваков, Арсеній Яценюк – не впевнений, що це те, чого чекають виборці”, – заявив Корнієнко.

Мова йде про виборців як Дмитра Разумкова, так і партії “Слуга народу” загалом. За словами віцеспікера, існує великий антирейтинг таких об’єднань.

Міжфракційне об’єднання поки не формалізували, спікер ніякої інформації про нього не зачитував. Водночас туди увійшли політики дуже різного ґатунку.

Мені поки що важко зрозуміти, що їх може поєднувати між собою, окрім бажання продовжити політичну кар’єру, – зазначив Корнієнко.

Політик зауважив, що інші “слуги”, які вступили до МВФ пояснюють, що у їхній роботі нічого не змінилося. Вони стверджують, що продовжать працювати з монобільшістю, але увійшли до об’єднання технократів.

“Звучать якісь дивні для мене речі, бо присутність там Артема Дмитрука точно перекреслює будь-які алюзії на технократію”, – додав Корнієнко.

Віцеспікер вважає, що Разумкову та його прихильникам було б правильно скласти мандат після виходу з фракції.

Раніше політолог Володимир Фесенко писав про те, що міжфракційне об’єднання «Розумна політика» створюється під інтереси Д.Разумкова та з прицілом під майбутню партію.

І тут неминуче виникнуть конфлікти партійних інтересів. “Слуг народу” вже попередили про такий конфлікт інтересів. Схожі проблеми можуть виникнути і для представників деяких інших фракцій та депутатських груп, які захочуть увійти до «Розумної політики».

Також політолог висловився щодо ідеології партії. В одному з недавніх інтерв’ю Дмитро Разумков заявив, що йому «найближчий, і я знаю, що багатьом він також подобається, це помірний консерватизм чи розумний консерватизм».

Але в ЗМІ відразу звернули увагу і провели паралель із «розумним консерватизмом» Володимира Путіна, про прихильність до якого нещодавно заявив російський президент. Вільне чи мимовільне, усвідомлене чи ні копіювання Путіна чи необережне повторення його ідеологічного концепту в Україні може сприйматися неоднозначно. І знову ж таки це може бути використане проти Д.Разумкова. Тож над ідеологічним самовизначенням і самого Дмитра Разумкова та його міжфракційної групи ще доведеться попрацювати. Тим більше, що на помірно-консервативну нішу претендує також Ігор Смешко, та й деякі інші центристські політики в Україні.

Експерт Українського інституту політики Микита Трачук зазначає виданню Коментарі, що про існування так званої групи Разумкова було відомо давно, тому опублікований список сенсацією зовсім не став.

“Ми бачимо 21 нардепа зі “Слуги народу”, які голосували врозріз зі „слугами”. Плюс – позафракційну Людмилу Буймістер (ще нещодавно була членом фракції СН), а також двох нардепів із “Батьківщини” (Володимир Кабаченко та Андрій Ніколаєнко). Проглядається якийсь “ахметівський пул”, а також люди, так чи інакше, незадоволені тим, на що врешті-решт перетворилися “зелені”. Те, що за частиною людей в об’єднанні явно стирчать вуха Ахметова, навряд чи добре. Як показує практика, за винятком “Партії регіонів”, практично всі проекти, до яких доклав руку Рінат Леонідович, чекав якщо не провал, то точно не успіх”, – каже Микита Трачук.

Невдалим він вважає і кількість членів групи – 25, через що її вже прозвали “група 25”.

Експерт нагадує, що у другому турі президентських виборів-2019 у Порошенка було саме 25%. Після чого його прихильники почали навіть ставити собі на аватарку цей відсоток, позиціонуючи себе як своєрідна “секта 25%”. На думку Микита Трачука, створюється не дуже коректна асоціація в рамках того електорату, на який має, за ідеєю, орієнтуватися Разумков.