Кардіохірург, директор інституту серця Міністерства охорони здоров’я України (МОЗ) Борис Тодуров вважає, що українська влада провалила боротьбу з коронавірусом.
Про це він сказав в ефірі програми “Бацмани” головного редактора інтернет-видання “ГОРДОН” Олесі Бацман.
За його словами, боротьбу з коронавірусом влада України провалили “повністю” і “практично все” було зроблено не так, як потрібно.
“Було зрозуміло вже, дивлячись на Китай і на те, що відбувається навколо України. Всі країни вже мали коронавірус – було зрозуміло, що потрібно створювати якусь структуру. Якщо немає санстанції, яку вбили в 2017 році, потрібно було створити структуру на базі РНБО, яка б включала в себе міжвідомчу комісію, що оцінює всі фактори ризику, зважують кадровий потенціал. У нас же немає кадрів сьогодні, у нас інфекціоністів немає “, – сказав лікар.
Тодуров зазначив, що інфекційні лікарні хотіли закрити, але “COVID-19 їх врятував”.
“[Потрібно було] оцінити запаси кисню, оцінити інфраструктуру, оцінити наявність моніторів, дихальних апаратів, трубок, розходку, ліжок, простирадел, одноразових масок і всього іншого. Це хтось повинен був хоча б оцінити. У нас вже до квітня КПІ зробив математичну модель, і було зрозуміло, що це буде так, а восени – ось так. Ми це знали. Українські вчені про це доповіли. Але при цьому не було зроблено зовсім нічого “, – заявив гендиректор Інституту серця.
Також він зазначив, що забезпечити лікарні киснем потрібно було ще в квітні 2020 року.
“Щоб це було зроблено, хтось повинен був провести аналіз, в яких областях, в яких районах є кисень. Було зрозуміло, що ці хворі потребують велику кількість кисню. Навіть в нашій лікарні збільшилося споживання кисню в два рази. Сьогодні візьміть Рівненську область : зі Львова в Рівне балонами возять кисень. Уявіть, які витрати на бензин, які небезпеки по дорозі … Уявляєте, якщо балон рвоне, станеться аварія? І потім, це ж стислий кисень. Це абсолютно неефективно. Уже весь світ працює на рідкому кисні або на власних генераторах “, – сказав він.
Тодуров зазначив, що кисневий генератор на велику лікарню коштує 3 млн грн.
“Зараз почали робити. Коли вже під 20 тис. померлих, почали робити. Але ж це треба було робити в квітні”, – заявив лікар.