Військова прокуратура Західного регіону перевірить законність отримання статусу учасника бойових дій у учасників АТО, передає Корупція.Інфо

"У державі потрібно припинити так званий "військовий туризм" в зону проведення операції Об'єднаних сил", – заявив в.о. військового прокурора регіону Михайло Балан, повідомляє прес-служба відомства.

Популярне: Введення абонентської плати на опалення і воду: В Україні вступає в силу новий комунальний закон

Відзначається, що в результаті перевірки інформації ЗМІ, а також соцмереж, і даних, наданих учасниками АТО, було виявлено, що велика кількість громадян, які мають статус УБС, не брали участі безпосередньо в бойових діях.

"Як стало відомо, деякі військовослужбовці участь в бойових діях не брали, а перебували в штабах військових частин в зоні проведення бойових дій кілька днів, наприклад, 3-5, а потім, в лічені тижні, отримали статус УБД. Це при тому, що бійці, які насправді давали відсіч і стримували агресора-окупанта, можуть очікувати посвідчення тривалий період часу ", – йдеться в повідомленні.

Також було встановлено, що ряд військовослужбовців були включені до складу підрозділів, які беруть участь в АТО, тільки формально, і при цьому також отримували статус УБД і, відповідно, передбачені законодавством пільги та грошові виплати.

"Щоб уникнути соціальної напруженості і вжиття дієвих заходів, військова прокуратура регіону проведе вивчення законності надання статусу учасника бойових дій, за результатами якого буде вирішено питання з прийняття заходів відповідного реагування", – заявив в.о. військового прокурора регіону Михайло Балан.

Військова прокуратура звертається до правозахисників і всіх небайдужих громадян з проханням повідомляти про наявну у них інформацію про подібні випадки.