Сьогодні ми бачимо, що Франція намагається зайняти лідерську позицію в Європі щодо підтримки України у війні проти РФ. Це означає, що йде гра на підвищення ставок. Невже пряма стичка РФ і НАТО на порозі? Про це зазначив журналіст та військово-політичний оглядач Віталій Портніков в ефірі одного з YouTube-каналів.
«До цього часу грою підвищення ставок займалася виключно РФ. Тепер цим опікується і Захід. І це дуже важливо.», — наголосив аналітик.
Справа в тому, що це створює ситуацію стратегічної невизначеності. Коли президент РФ Путін каже, що немає червоних ліній і він може зробити все, що завгодно, це одне, а коли з подібною промовою виступає президент Франції Макрон – зовсім інше, зазначив експерт.
У ситуації гострої конфронтації між двома таборами, між цивілізованим світом та Росією політика стратегічної невизначеності – це найкращий спосіб стримування агресора, підкреслив журналіст.
Додамо, Макрон разом з французькими війська все більше підвищує ставки, хоч інші країни-союзники проти всіх подібних кроків про які говорить президент Франції.
Наразі стало відомо, що французькі військові бригади готуються до високоінтенсивного конфлікту із противником, який може зрівнятися з ними у вогневій силі. Це стало серйозною зміною для армії, яка провела останні десятиліття у таких місцях, як Малі та Афганістан. Про це пише Politico.
За словами полковника Акселя Дені, який керує центром бойової підготовки (CENTAC) у Мейлі-ле-Кампі на сході Франції, бойові дії в Україні повернули повномасштабну війну на континент.
«Світ показав свою справжню природу: він нестабільний, небезпечний, і не всі у ньому друзі. Ми готуємося до культури пильності, готовності в найкоротші терміни», — сказав він.
Умови навчання військовослужбовців у CENTAC максимально наближені до реального поля бою. Відтворюється звук, жар і світло артилерійського вогню, скрізь розкидані муляжі мін, а радіозв’язок може бути перерваний без попередження.
Табір площею 120 квадратних кілометрів є унікальним для Франції. За площею він перевершує Париж і є єдиним місцем, де різні підрозділи французької армії — піхота, бронетехніка, артилерія та сапери, які зазвичай розкидані по всій країні, можуть проводити спільні навчання.
Це також єдине місце, де два десятки танків Leclerc перебувають у бою протягом усього року.
Офіцери не називають потенційних противників, але навння спрямовані на підготовку військ до боротьби з таким противником, як Росія.
Тим часом міністр оборони Франції Себастьян Лекорню пояснив, як слід розуміти слова президента. Він наголосив, що наразі навіть не стоїть питання про відправку сухопутник військ до України. Коли Макрон заявляв про ймовірність введення до України західних військ, він насправді закликав союзників подумати, чи все було зроблено, чи всі способи й методи допомоги Києву були випробувані, аби він зміг протистояти російській агресії.
“Чи все ми пробували між передачею зброї, яку ми знаємо сьогодні, і співвоєнною діяльністю, тобто прямою війною з Росією?” – протрактував висловлювання Макрона Лекорню.
Йдеться не про відправку сухопутніх військ, але про інші «схеми військової присутності», зокрема для розмінування, навчання українських солдатів на українській землі.
Міністр оборони наголосив, що президент хотів звернути увагу партнерів, що ситуація і розклад сил, які були два роки тому, змінилися.