Російські військові не припиняють обстрілювати як цивільну інфраструктуру, так і позиції ЗСУ. Особливу активність упродовж останніх днів спостерігають на Херсонщині.

На цьому наголосив народний депутат, член Комітету ВРУ з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський під час телемарафону. Водночас він зазначив, що окупантам не вдалося досягнути успіхів на фронті за минулу добу.

Передовсім Веніславський наголосив на тому, що ситуація на фронті залишається непростою. Це пов’язано з тим, що у ворога дійсно ще багато боєприпасів. І попри те, що він їх не шкодує, про вичерпання запасів рано говорити.

Веніславський наголосив, що не був би оптимістом у питаннях, пов’язаних з дефіцитом боєприпасів у ворога. Він зауважив, що російські військові дійсно витратили велику кількість своїх “хвалених” високоточних ракет. Причому на деяких позиціях залишилося менш як 30%.

Як наголосив він, така кількість – недоторканний запас для будь-якої армії світу. Його приберігають, щоб убезпечити себе від потенційних загроз.

Водночас з новітніми ракетами в окупантів дійсно спостерігаються проблеми. Наразі російські військові шукають варіанти імпортозаміщення. Адже через санкції, накладені на росію, мікросхеми встановлювати в ракети вже не виходить.

Радянських боєприпасів ще багато

Але слід також розуміти, що в росії залишилося ще дуже багато боєприпасів радянського зразка. Веніславський, посилаючись на ГУР та інші розвідувальні відомства, зауважив, що їх везуть з Далекого Сходу, Уралу, Приморського краю. З тих територій до України їдуть ешелони з боєприпасами. Тож артилерійських снарядів у військових країни-агресорки все ще досить багато, щоб не шкодувати їх під час атак позицій ЗСУ.

Росія вже вичерпала зброю, яка була на ближніх до України територіях. Окупанти навіть забрали 12 тисяч тонн зброї у білорусів, однак на далекому заураллі зброї є ще доволі багато.

Про це повідомив військовий експерт Петро Черник на одному з українських телеканалів.

“Тому я би понизив цей градус, що до нового року у противника закінчиться все. Чому ця фаза дуже гаряча саме зараз? Осінь на носі, восени зайдуть дощі. Маємо це розуміти. Важка техніка рухається зараз суходолом. Під час сезону дощів це буде практично неможливо. Однак артилерійські дуелі, на мій погляд, це та перспектива, яка чекає нас у воєнному сенсі”, – пояснив він.

Черник зазначив, що українці зможуть по-справжньому видихнути за чотирьох обставин.

“Перше: Російська Федерація дефрагментувалася, розпалася.

Друге: у Росії забрали ядерну зброю

Третє: те, що утворилася умовна “руская республіка”, вона й так буде великою. Їх відсікли від дармових сибірських ресурсів – нафти і газу.

Четверте: ми вступили до НАТО.

А тепер чесно – це станеться швидко?”, – сказав експерт.

Петро Черник наголосив, що головна мета цієї війни – ліквідувати російську державність.

“На планеті Земля тиранічна, цілісна 1/9 суші з імперською філософією не уживеться з демократичною Україною: або ми їх, або вони нас… Я би хотів донести головний посил: це – не спринтерський забіг, це – не стаєрський забіг, це – марафон. І він, направду, дуже важкий і може бути довгим. Дай Боже, щоб усе обсипалося”, – підсумував експерт.