Росія перекинула під Херсон понад тисячу бійців Кадирова, але це навряд чи вплине на хід боїв на півдні.

Про це в ефірі FREEDOM розповів військовий експерт Олег Жданов.

“Це два батальйони. Кадирівці – це Росгвардія, не піхота, вони не вміють воювати. Єдине, чим вони можуть похвалитися – це те, що за старою традицією вони вміють вести партизанську війну”, – відповів експерт.

Але, погодився Жданов, Херсонська область – зовсім інша територія, вона не придатна для партизанського руху, навченого в гірській місцевості.

“Вони (росіяни) можуть перекидати через Дніпро тільки піхоту. Ну перевезуть вони з десяток машин на понтонах, і то – за умови, що вони не потраплять під наш вогневий наліт”, – додав він.

Херсонське угруповання поступово буде вмирати під нашим вогневим впливом, там уже ситуація не змінювана, підсумував Жданов. За словами представниці ОК “Південь” Наталії Гуменюк, ЗСУ у різних напрямках на півдні просунулися на відстань від двох до декількох десятків кілометрів.

Контрнаступ на півдні триває одночасно з операціями українських сил на лінії Харків – Ізюм. Українські сили продовжують щодня атакувати російські понтонні і поромні переправи на півдні, проте зберігають сувору оперативну тишу.