Біля кордону з Україною перебуває близько 109 тисяч російських військових. Ба більше, їх супроводжують близько 10 – 11 тисяч додаткових військовослужбовців.

Для України це не новина. Про це заявив секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов після засідання.

Ми бачимо 109 тисяч військових і 10 – 11 тисяч так званого супроводу. Якщо це для наших партнерів велике збільшення, для нас це не новина,
– наголосив чиновник.

Влада не здивувалась
Так, Данілов вкотре зазначив, що пересування російських військ для України – не дивина. Він нагадав, що вперше про нарощення сил заявило американське видання The Washington Post 30 жовтня 2021 року.

Чиновник заспокоїв: в разі необхідності в Україні є система загальнонаціонального оповіщення. За його словами, влада нічого не збирається приховувати від населення, тому Данілов закликав українців не панікувати, а зберігати спокій.

Як Україна відповідатиме Росії?

Раніше Данілов не виключав точкові удари по Росії у відповідь, якщо та наважиться напасти. Він запевнив, що в такому разі ми воюватимемо.

Політик наголосив, що можливості є, оскільки Україна навіть має те, чого нема в Росії.

Збройні сили України готові протистояти агресії Кремля та захищати нашу землю. До того ж міжнародні партнери підтримують суверенітет, територіальну цілісність України та готові вводити проти Росії нові посилені санкції.

Нагадаємо, Президент Володимир Зеленський раптово заявив про можливу спробу Росії захопити Харків. Ці слова викликали цілу хвилю обговорень у всьому світі. Тепер їх пояснив секретар РНБО Олексій Данілов для BBC News Україна.

Секретар Ради нацбезпеки й оборони переконаний, що слова президента просто пересмикнули. Мовляв, його слова стосувалися не конкретно одного міста.

Загроза є, поки є Росія

Олексій Данілов наполягає, що загроза для Харкова може існувати до того часу, поки існує Росія. Так само це стосується й будь-якого іншого міста.

Він переконаний, що ситуація з цією заявою президента є класичним прикладом, коли чіпляються за одне слово й спробують створити з цього хайп.

Я до цього спокійно ставлюсь, я більш ніж впевнений, що харків’яни, львів’яни, одесити, всі наші міста будуть захищені. Вони були, є і будуть українськими,
– запевняє секретар РНБО.

Він також зауважив, що Володимир Зеленський обіцяв Росії відповідь за нові спроби агресії. “Та майте на увазі, що це буде велика війна. Ми нічого здавати не збираємось”, – запевнив Олексій Данілов.

Крім того, Секретар РНБО Олексій Данілов вважає, що Росія створенням загрози біля українських кордонів вже “заслужила” на санкції Заходу. Він провів аналогію з 2014 роком, коли партнери відмовились від превентивних заходів, а Україна залишилася без Криму.

Про своєчасність введення санкції секретар РНБО говорив у своєму інтерв’ю. У такий спосіб він прокоментував позицію США щодо того, буцімто поки ще зарано вводити санкції проти Росії.

Відлуння окупації Криму
Відповідаючи на це питання, Олексій Данілов згадав 2014 рік. Він переконаний, що Росія змогла окупувати Крим саме через те, що санкції тоді відклали на потім.

Американці це відклали на потім, а тепер у нас є окупована територія. Все треба робити вчасно,
– переконаний Данілов.

Україна буде битися
Крім того, секретар РНБО прокоментував і спроможність України самотужки відбити атаку Росії. Він запевнив, що Україна точно буде битися.

“Чи будемо просити про допомогу? Так, будемо. Чи будуть нам її давати? Враховуючи, скільки зобов’язань взяли на себе всі країни, вони мають це виконати”, – запевнив секретар Ради нацбезпеки й оборони.

Також у нього запитали про ймовірність звернення до інших країн щодо введення їхніх військ. Прямої відповіді він уникнув, зазначивши, що Україна може просити про що завгодно, але є питання, чи отримає вона це.